KÜSK otsib riigihankega vabaühenduste konsultantidele arenguprogrammi läbiviijat

Priit Põiklik
12. aug. 2024


Foto: Freepik

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital korraldab maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultantide arenguprogrammi läbiviimiseks riigihanke, et tõsta konsultantide võimekust toetada Eesti kodanikuühiskonna arengut ja noorte suuremat kaasatust vabaühenduste tegevusse.

Pakkumusi saab läbi riigihangete portaali teha hiljemalt 4. septembril 2024 kell 11.

Arenguprogramm on üks osa Euroopa Sotsiaalfondi ja siseministeeriumi ühiselt rahastatud (ESF-SIM) projektist, mis keskendub kodanikuühiskonna mõju suurendamisele ja arengu toetamisele.  Projekti elluviija on SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Hanke tulemusel soovime leida arenguprogrammi läbiviijat. Programm peab koosnema ühest sissejuhatavast koolituspäevast, kolmest kahepäevasest koolituspäevast ja ühepäevasest järelkohtumisest. Kokku vähemalt 42 akadeemilist tundi. Koolitused tuleb viia läbi, kasutades aktiivõppe meetodeid, kusjuures vähemalt 80% programmist toimub füüsiliselt koos olles. Lisaks koolitustele sisaldab programm ka praktilisi ülesandeid, mis on osalejate vajadustele ja huvidele kohandatud.

Pärast koolitust koostatakse programmi tõhususele hinnang ning antakse tulevaste koolituste paremaks korraldamiseks soovitusi. Hanke lisadokumentides on toodud pädevusmudel, mis määratleb, milliseid oskusi ja teadmisi konsultandid peavad arendama, et noorte kaasamine vabaühenduste tegevusse oleks edukas.

Arenguprogrammi laiem eesmärk on noorte kaasamise teemal konsultantide teadmiste ja oskuste süvendamine, et nad oma töös suudaksid tõhusamalt vabaühendusi nõustada, korraldada noorte kaasamise koolitusi ja ühtlasi arendada maakondades noorte võrgustikke.

Sama projekti raames korraldas KÜSK tänavu aprillis maakondlikele vabaühenduste konsultantidele õppereisi Hollandisse, mille eesmärk oli tutvuda sealse kolmanda sektori ja kohaliku omavalitsuse kogemusega noorte-laste kaasamisel kodanikuühiskonda ning neid puudutavatesse otsustesse ja algatustesse.

Projekti rahastavad 70% ulatuses Euroopa Sotsiaalfondi kaudu Euroopa Liit ja 30% ulatuses läbi siseministeeriumi eelarve Eesti maksumaksjad. Projekti kogueelarve on 2 001 569 eurot.

Leana Liivson

projektijuht

  • kodanikuühiskonna mõju suurendamiseks ja arengu toetamiseks suunatud projekti juhtimine