Euroopa ajaloolise mälu taotlusvoor nüüd avatud

Priit Põiklik
16. veebr. 2023


Kuni 5. juunini 2023 on avatud Euroopa Komisjoni rahastatud “Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmi” ehk CERV-programmi ajaloolise mälu meetme taotlusvoor, mille maht ületab 10 miljonit eurot.

Toetuse eesmärk on käsitleda Euroopa lähiajaloo ja ka kaasaja sündmusi, sh autoritaarsete ja totalitaarsete režiimide tekitatud kahjusid, samas nende tekke põhjuseid ja tegevuse tagajärgi ning tõsta ELi kodanike teadlikkust meie ühisest ajaloost, kultuurist ja väärtustest.

Voorust saab taotleda toetust meetme teemadega seotud organisatsioonide koostöö toetamiseks. Samuti saab toetust küsida ajaloolise materjali digitaliseerimiseks. Olulisel kohal on koostöö noortega ja noortega tegelevate asutustega.

Taotlema on oodatud ülikoolid, muuseumid, teadusasutused, haridusasutused jms institutsioonid, kes meetme tegevustega seotud.

Taotlusvoorus on aega projekte esitada pea 4 kuud. Taotluste esitamise tähtaeg on 05.06.2023.

Meede on osa Euroopa Liidu “Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmist” ehk CERVist. Vooru kohta saad täpsemalt lugeda siit.

Euroopa Komisjoni korraldatud taotlusvooru infopäev toimub 7. märtsil 2023 algusega kell 10.30 veebikeskkonnas. Registreerimine infopäevale ja lisainfo siit.

Kui soovite meetmest ja taotlemisest täpsemalt teada, siis võtke ühendust meie koordinaatoriga (vt kontaktid allpool).

Katre Tamm

koordinaator

  • kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste ehk CERV-programmi koordineerimine