Rahvusvahelise suuna toetuste infopäev

KÜSKi rahvusvahelise suuna toetuste infopäev toimub 12. märtsil kell 15.00, osalemiseks registreeri SIIN.

Toetuste eesmärk on aidata tõsta Eesti vabaühenduste rahvusvahelise koostöö võimekust ning selleks on avatud kolm konkurssi:

Infopäeval tutvustab KÜSKi koordinaator konkursside tingimusi ja vastab küsimustele.

Infopäeva lõpus annab KÜSK Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste (ehk CERV) programmi kontaktpunktina värsket teavet programmi ja taotlemisvõimaluste kohta.

Infopäeva salvestatakse ja see saab olema järelvaadatav KÜSKi kodulehel.

1. märtsil 2024 kella 11-17 (Eesti aja järgi) toimub ingliskeelne veebisündmus CONSENT, mis kutsub haridustöötajaid, lapsevanemaid ja noori arutlema ja kõnelema teemal turvalised ja nauditavad intiimsuhted. Sündmust korraldab üleeuroopaline koduvägivalla ennetamise võrgustik (WWP EN).

Veebisündmusel CONSENT osalemine on tasuta, kuid vajalik on registreerimine, mida saad teha siin.

Täpsemat ja põhjalikumat infot sündmuse kohta loe KÜSKi kodulehe uudisest.

2024. aasta Arvamusfestivali avalik ideekorje toimub 4.-17. märtsini.

4. märtsil avab Arvamusfestivali meeskond oma kodulehel ankeedi, mille kaudu oma idee teele saab panna. Ideekorje on avatud kõikidele organisatsioonidele, ettevõtetele, kogukondadele ja teistele gruppidele. Oodatud on kõik teemapüstitused, mis käsitlevad aktuaalseid ja olulisi küsimusi või vajavad ühist mõttetööd.

Festivali programmi ideesid valides, arutelusid ette valmistades ja Arvamusfestivalil arutledes lähtutakse heast arutelutavast. Laekunud ideid hindab Arvamusfestivali meeskond, mille moodustavad festivali tuumiku liikmed ja arutelualade koordinaatorid. Programmi pääsenud ideedest komplekteeritakse temaatilised arutelualad. 

Enne ideekorjesse idee saatmist on soovituslik uudistada Arvamusfestivali aruteluformaatide lehte. Sealt leiab palju häid mõtteid – mida, miks ja kuidas tänavusel festivalil arutelukorraldajana katsetada.

Loe täpsemalt Arvamusfestivali kodulehelt.

Kui Sul on küsimusi, millele siit vastust ei leidnud, siis võta ühendust Arvamusfestivali programmijuhi Kristin Kivimäega (kristin.kivimae@arvamusfestival.ee)

SA Kiusamisvaba Kool kutsub: Konverents “Küberkiusamine on meie kõigi asi”

Osavõtt nii veebi teel kui kohapeal on tasuta, kuid VÕIMALIK ON TEHA ANNETUS SA-le Kiusamisvaba Kool. Vt. siit.

Neljapäev, 7. märts kell 10:00 – 17:00 EET

Telia maja • Mustamäe tee 3, 15033 Tallinn, Harjumaa

7. märtsil 2024 korraldab SA Kiusamisvaba Kool küberkiusamise konverentsi “Küberkiusamise peatamine on meie kõigi asi”.

Konverentsi veebileht: https://kiusamisvaba.ee/kuberkiusu-konverents/

Registreerumine on avatud 3. märtsini. Konverentsil saab osaleda nii kohapeal kui veebi teel. Veebi teel osalejatele saadame lingi mõned päevad enne ürituse toimumist.

Konverentsil saavad sõna eriilmeliste valdkondade esindajad. Kohal on noored, kes jagavad, milline paistab küberkiusamine neile ja millised sõnumid on neil täiskasvanutele. Oma vaatenurgast avavad ennetuse ja abistamise võimalusi näiteks Ennetuse teadusnõukogu esindaja Karin Streimann, pika kogemusega ennetustöö tegijad Targalt Internetist projektist, veebipolitsei esindaja Andero Sepp, advokaadibüroo RASK juristid Omar Kõiv ja Mikk Ilves, õpetaja ja KiVa-koolide mentor Cattre Hein ja mitmed teised põnevad esinejad (nimekiri täieneb).

Päeva peaesineja on üle maailma tunnustatud küberkiusu ekspert, konsultant ja raamatute autor prof Sameer Hinduja USAst. Prof Hinduja on professor Florida Atlantic Ülikooli Kriminoloogia ja Kriminaalõiguse Õppetoolis, Küberkiusamise Uurimise keskuse kaasdirektor, kaastööline Harvardi Ülikooli Berkman Klein Keskuses. Tunnustatud küberkiusu ekspert, konsultant ja raamatute autor.

Päeva juhib ja pusletükke seob tervikuks Kristiina Treial, Kiusamisvaba Kooli sisujuht ja asutajaliige.

Konverentsi peamiseks sihtrühmaks on laste ja noortega töötavad spetsialistid, teretulnud on ka kõik teised huvilised.

Kohapeal on võimalik osaleda vaid kiirematel. Lisaks põnevale programmile ning praktilistele nõuannetele on kõigile osalejatele tagatud tasuta lõunasöök ning kaks kohvipausi. Kui oled end kirja pannud, kuid ei saa siiski konverentsil osaleda, siis anna sellest kindlasti teada hiljemalt 3. märtsil: https://docs.google.com/forms/u/2/d/1vD9Q4GmgTm7cplhSTb9PcmwcCUTouf64-g8JB1UQHmQ/edit

Esialgne päevakava, mis täpsustub ja võib muutuda (jälgige infot):

10.00 – 12.25 Päeva avamine ja ettekanded, aktiivsed vahepalad

12.35 – 13.25 Lõunapaus

13.25 – 14.45 Ettekanded ja aktiivsed vahepalad

15.00 – 15.45 Paneeldiskussioon, milles võtame spetsialistide abiga ühe küberkiusamise juhtumi juppideks lahti ja paneme taas kokku alates ennetusest kuni heaolu taastamiseni

15.45 – 16.40 Peaettekanne prof. Sameer Hinduja poolt

16.40 – 16.50 Päeva lõpetamine

Kui vajad osalemise kohta tõendit või sul tekivad mistahes muud konverentsi puudutavad küsimused, siis kirjuta meile julgelt: tere@kiusamisvaba.ee

Konverentsi toimumist rahastab EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga. Konverentsi toimimise teeb heategevusliku koostööna võimalikuks Telia Eesti.

Toimub: 29.02 2024 kell 15.00-16.30 zoomi keskkonnas.

Koolituse link saadetakse registreerunutele koolituse päeval.

Lisainfo: Kerstin Rei Kerstin.Rei@kysk.ee +372 5854 5754

Koolitusele registreerimise link https://forms.gle/BS3Yi5tbp8CFuhdr6

Koolituse nimi võiks kõlada ka “Kuidas mõõta ja hinnata projekti mõju ja kirjeldada projekti tulemusel toimunud muutusi”.

Projektitaotluste koostamisel on üheks keerukamaks väljakutseks osutunud projekti tulemuste ja mõju sõnastamine ning mõõtmine. Mõnikord jääb taotluste hindajatele ebaselgeks vabaühenduse poolt planeeritud tegevuste kasu kogukonnale või ühiskonnale. Teistel juhtudel on sihid sõnastatud väga üldiselt või ebarealistliku ambitsioonikusega. Esineb ka olukordi, kus ühendus ei oska välja pakkuda võimalusi projekti mõju hindamiseks.

Praktilisel lühikoolitusel on igal osalejal võimalik oma projektitaotluse või mõne muu arendustegevuse eesmärgid ja tulemuste hindamise samm-sammult läbi mõtelda. Veebikoolitusest kasu saamise eelduseks on aktiivne kaasa töötamine ja harjutuste tegemine elektrooniliselt või paberil. Soovitatav on valida sellise harjutuste tegemise viisi, mille tulemusi on hiljem kerge ka oma tiimiga jagada.

Koolitaja: Jaan Aps (Stories For Impact)

Jaan veab eest ettevõtet Stories For Impact, mille missioon on suurendada inimeste heaollu ja arengusse panustavate organisatsioonide positiivset mõju. Mõjusate otsuste toetamiseks teostab ettevõte sotsiaalse mõjuga seonduvaid uuringuid ja analüüse. Stories For Impacti algatatud vaimse tervise valdkonna mõjuküsimuste taskuhääling “Mis mõttes?” on veebilehe Podtail andmetel olnud korduvalt kümne Eesti kuulatuima taskuhäälingu hulgas.

Seoses projektitaotlustega on Jaanil pikaajalised kogemused nii hindajana (sh KÜSKi ja Erasmus+ taotlusvoorud) kui taotluste kirjutaja ning projektide elluviijana. Ta oli Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku kaasasutaja ja eestvedaja 2012-2019. Kahel korral ehk aastatel 2019. ja 2023 on Jaani osalusel algatatud mitteformaalse hariduse programmid saanud “Aasta teo” auhinna Haridus- ja Teadusministeeriumilt ning Haridus- ja Noorteametilt.


Kerstin Rei

koordinaator

  • kodanikuühiskonna innovatsioonifondi taotlusvoor;
  • kogukonna eestvedaja stipendium;
  • investeeringutoetus vabaühendustele Ida-Viru maakonnas;
  • arenguekspertide koordineerimine

Eestikeelne infopäev toimub 15. veebruaril kell 14.00 kuni 15.30 ZOOMi vahendusel. Jagame infot taotlusvooru eesmärkide ja tingimuste kohta. Tutvu taotlusvooruga lähemalt siin.

Infopäeval osalemiseks palun registreeri end siin.

Lisainfo

Marju Mäger

koordinaator

  • NULA inkubaatori koordineerimine;
  • kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmi koordineerimine

Registreerimine on lõppenud, kuna grupp on täitunud.

Avardame silmaringi, ammutame uusi taipamisi ja teadmisi

N, 22.02.24 kell 10:30-17:00

Raplas Kultuuriklubis BAAS (Tallinna mnt 5).

Osalema on oodatud ennekõike Raplamaa vabaühenduste esindajad ja aktiivsed kodanikud, kes soovivad kodanikuühiskonna arendamisse panustada. Lahkelt võtame vastu aga ka külalised mujalt Eestist.

Meid võõrustab Kultuuriklubi BAAS ja Kultuurifesivali SÄRIN üks eesvedaja, särtsakas ja südamlik Maili Metssalu. Maili pajatab BAASI ja SÄRINA loo.

Päeva tummisema osa sisustab ühistarkusega juhtimise (loe allpool ↓ lisaks) teoreetik ja praktik Riinu Lepa. Tema pagasis on üle kümne aasta erinevate vabaühenduste ja organisatsioonide juhtimise ja arendamise kogemusi. Viimastel aastatel on Riinu keskendunud ühistarkusega juhtimise – peamiselt sotsiokraatia – metoodikate koolitamisele ja nõustamisele. Riinu tegutseb aktiivselt Eesti Ökokogukondade Ühenduses ning Tasaarengu Eesti MTÜ-s. Lisaks töötab ta doktorant-nooremteadurina TalTechis Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudis.

PÄEVAKAVA*:

10:30-10:00 Koguneme ja häälestume

11:00-11:30 Avame päeva ja saame tuttavaks

11:30-12:00 Maili Metssalu: BAASI ja SÄRINA lugu

12:00-13:30 Riinu Lepa: ÜHISTARKUSEGA juhtimise teooria

13:30-14:30 Seltskondlik lõunatund kohapeal

14:30-15:30 Riinu Lepa: ühistarkuse teooria kokkuvõte ja praktiline harjutus

15:30-17:00 KÜSK-i & RAEK-i infolaegas: teenused ja toetusmeetmed


* Oleme paindlikud, päevakava võib end mõnevõrra kohendada.


Koosolemise vältel pakume joogipoolist, energiaampse ja lõunaeinet.

Organisatsiooni juhtimine ühiselt tähendab, et kõigi inimeste teadmised, oskused, arvamused ja kogemused on kaasatud juhtimisprotsessidesse. Seda võib nimetada ka ühise tarkuse kasutamiseks organisatsiooni visiooni elluviimisel. Sellise juhtimise puhul jaotatakse vastutus ja võim organisatsioonis laiali vastavalt meeskondade eesmärkidele. Ühise juhtimise sujuvaks toimimiseks on välja töötatud metoodikad, nt sotsiokraatia. Seminaril vaatamegi lähemalt, mis on sellise juhtimise peamised põhimõtted ja protsessid organisatsioonis, kus neid meetodeid hea kasutada on ning kuidas võiks see organisatsiooni juhtimisele kasuks tulla. Teeme läbi ka praktilise harjutuse.

Päev toimub KÜSK-i ja kodanike võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtust programmi CERV ning RAEK-i koosloomes ning LEADER-i “Kogukonna edendamise” meetme RAEK-i ja Koolitaja OÜ ühisprojekti “Jätkusuutlikud kogukonnad Raplamaal” raames.

Lisainfo:

Teele Ojasalu
Raplamaa vabaühenduste konsultant
Tel 5569 1954
E-post: teele@raek.ee

ja / või

Katre Tamm

koordinaator

  • kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmi koordineerimine

🔹 Tule 25. jaanuaril kell 12.30 Ahhaa keskuse Lektooriumi saali ja saa teada, millised on Põhjamaade Ministrite Nõukogu esinduse Eestis plaanid ja tegevused 2024. aastaks ning milliseid toetusprogramme pakutakse.

🔹Infopäeval on kohal ka Anna Skogster Põhjamaade Kultuuripunktist (Nordisk kulturkontakt). Oma kogemusi toetusprogrammiga jagab Tartu Linnaajaloo Muuseumite (Tartu linnamuuseum / Tartu City Museum) direktor Risto Lehiste ning kaasavast ühiskonnast ja kogukondade tugevdamisest räägib Eesti Puuetega Inimeste Koda juhatuse esimees ja Eesti Agrenska Fonndi juhatuse liige Meelis Joost.

🔹Pane end 23. jaanuariks kirja siin: https://www.norden.ee/et/infopaeev-2024-tartus

🔹Rohkem infot leiad: https://www.norden.ee/…/10148-pohjamaade-ministrite…

Infopäev toimub koostöös Tartu linnavalitsusega.

Lisainfo:

Madis Kanarbik

+372 504 6570

madis.kanarbik@norden.ee 

Selle aasta esimene Maailmaülikooli sündmus on ukse ees ja see on NAVI AKADEEMIAS 25. jaanuaril kell 12-17.

Navi Akadeemias räägitakse üksildusest ühiskonnas. Kõik see toimub muidugi Navi seltsimajas. Teemat aitavad käsitleda Halliki Harro-LoitMari-Liisa Parder ja Dagmar Narusson. Päeva veab Daniel Vaarik.

Arutleme üksildusest organisatsioonides ja sellest, mida kogukondlikus võtmes üksildusega ette võtta saab. Loe täpsemalt Navi külaseltsi kodulehelt ja jälgi sündmust FBs.

Pane tähele! Samal ajal on Navi seltsimajas Lauri Trolla isikunäitus. Fotokunstnik avab näituse  25. jaanuaril. 

Kirja pane ennast ka, kuni 22. jaanuarini: selle lingi kaudu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBNvc6Mm7GlNGY6oiCwfQki9CURRf37JL7RUJMIgtXvuyDwQ/viewform

Ootame rohket ja aktiivset osavõttu!

Lähem info e-posti aadressil: navikylaselts@gmail.com

Vabaühenduste 2024. aasta arenguhüppe taotlusvooru küsimuste-vastuste INFOTUND toimub 8. märtsil 2024 kell 11.00 – 12.00 Zoom platvormil. Infotunnis vastame jooksvalt taotlejate küsimustele, infotundi eraldi ei salvestata.

GRUPP ON TÄITUNUD JA REGISTREERUMINE ON SULETUD!

Arenguhüppe (AH) taotlusvooru eesmärk on toetada tegevusi, mis võimaldavad vabaühendustel tõhusamalt nii oma põhikirjalisi kui ka avalikest huvidest lähtuvaid eesmärke saavutada nii piirkondlikul, üleriigilisel kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Taotluste esitamise tähtaeg on 15.03.2024 kell 23:59

Kogu vajalik info vooru alamlehelt.

Tea Jänes

koordinaator

  • vabaühenduste arenguhüppe taotlusvoor

Vabaühenduste 2024. aasta arenguhüppe taotlusvooru INFOPÄEV toimub 30. jaanuaril 2024 kell 12.00 – 13.30 Zoom platvormil ning on hiljem järelvaadatav taotlusvooru lehel https://kysk.ee/ah24/

Arenguhüppe taotlusvooru eesmärk on toetada tegevusi, mis võimaldavad vabaühendustel tõhusamalt nii oma põhikirjalisi kui ka avalikest huvidest lähtuvaid eesmärke saavutada nii piirkondlikul, üleriigilisel kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Taotluste esitamise tähtaeg on 15.03.2024 kell 23:59

Kogu vajalik info vooru alamlehelt.

Tea Jänes

koordinaator

  • vabaühenduste arenguhüppe taotlusvoor