Rikkumisest teavitavate isikute kaitse teemaline foorum (CERV programm)

23.07.2024 kll 11.00 kuni 12.30 toimub rikkumisest teavitavate isikute kaitse teemaline foorum veebis. Foorum toimub #CERV-2024-CHAR-LITI #EUfinancing taotlusvooru raames. Töökeeleks on inglise keel.

Päevakava:

➡️ Toimub debatt valdkonna võtmeisikutega

➡️ Võimalus on võrgustuda ja partnereid leida oma projektile

Registreeru siin: https://eu.jotform.com/euform/cerv-innovation-forum

🤝Sündmus toimub koostöös #NationalContactPoints võrgustikuga (Riiklikud CERV programmi kontaktpunktid).

Eesti vabade waldorfkoolide ja -lasteaedade ühendus korraldab 2.–7. juulil Viljandi kultuuriakadeemias eurütmia suveseminari „Eurütmiaõpetus lastele ja noortele kui inimese arengu kunstiline tugisammas“. KÜSKi reisitoetuste konkursi toel koolitab ja juhendab seminaril eurütmiaõpetust Euroopas tunnustatud ekspert Helga Daniel. Rohkem infot kodulehelt.

Ootame huvilisi tehnilisele infotunnile, mis toimub zoom keskkonnas 31. juulil 2024 algusega 11.00. Infotunnil keskendume vooru taotlusvormi tehnilisele vormistamisele – kuidas esitada portaali taotlus? eelarvevormi täitmine? Enimlevinud vead ja nende vältimine jne. Tuletame meelde, et voorus saavad taotlejateks olla muuhulgas ka vabaühndused, kui neil on omavalitsuse kaaskiri.

Infotunnile on vajalik end registreerida ja seda saab teha siin.

Taotlusvooru tutvustus siin.

Lisainfo:

Marju Mäger

koordinaator

  • NULA inkubaatori koordineerimine;
  • kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste ehk CERV-programmi koordineerimine

Katre Tamm

koordinaator

  • kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste ehk CERV-programmi koordineerimine

Vikipeedia pildikogumiskampaania “Külast külla kestab 1. juunist kuni 31. augustini 2024. Kutsume kõiki suverändureid üles jäädvustama kordumatuid hetki tuhandetest Eestimaa küladest!

Igal külal on oma lugu, mis ootab avastamist, olgu pildil iidne mõisbussipeatus, vana kõrts või maaliline maastikuvaade. Eriti oodatud on jäädvustused objektidest ja kohtadest, millest senini veel pilte pole. Seega, kui satud Eestimaal suveperioodil rändama, võta hetk ja jäädvusta see kaamera abil. Iga kaamerasse püütud hetk aitab täiendada Vikipeedia piltide andmebaasi ning rikastada kõigi teadmisi Eesti ajaloost ja kultuurist.

Loe lisaks siit.

Avatud Eesti Fond ja Vabaühenduste Liit kutsuvad Aktiivsete Kodanike Fondi (Active Citizens Fund – ACF) lõpuüritusele, mis toimub 18. juunil kell 13.00-16.30 Tallinnas, Maarjamäe lossi kaminasaalis (Pirita tee 56). Ootame üritusele ACF-i toetusesaajaid, tuleviku juhtide programmis osalejaid ja teisi seotud osapooli veetma ühte toredat ja päikselist pärastlõunat, et vaadata tagasi, mida Aktiivsete Kodanike Fondi toel on Eesti vabakonna hüvanguks tehtud ja kogume mõtteid, kuidas tulevikus edasi minna.

Ürituse päevakava

12-13:00 Registreerimine ja lõuna

13-13:30 Tervitussõnad Mall Hellamilt, Avatud Eesti Fondi juhatajalt ja Marius Dirdalilt, Norra suursaadikult Eestis. Inspiratsioonikõne peab Triin Toomesaar, Vabaühenduste Liidu juht.

13:30-14:00 Aktiivsete Kodanike Fondi mõjuhindamise tulemuste tutvustamine – Mele Pesti, Balti Uuringute Instituudi analüütik

14:00-15:00 Arutelud laudkondades

15:00-16:30 Arutelud jätkuvad vabas õhus Maarjamäe lossi hoovis hea söögi ja joogi saatel

16:30 Lõpp

Aktiivsete Kodanike Fondi lõpuüritust juhib Margo Loor, Speaksmarti moderaator ja juhtivkoolitaja.

Ootame igast projektist või projektidest osalema kuni kahte esindajat. 

Lisainfo:

Jete Aljasmäe, jete@oef.org.ee 

Ksenia Gutnitšenko, ksenia@oef.org.ee 

Peatse kohtumiseni!

Avatud Eesti Fond

Vabaühenduste Liit

 20. juuni kell 12:00–16:00 rahvusvaheline pagulaspäev “Kogukonnafestival” 2024

 Kolme Puu galeriis Tallinnas Telliskivis. Lisanfo siit.

 KODULEHT

 FACEBOOK

Eesti Pagulasabi kutsub kõiki huvilisi neljapäeval, 20. juunil kell 12–16 Telliskivi Loomelinnakus toimuvale pagulaspäevale, et toetada meeleoluka kogukonnafestivali raames kõiki pagulasi, kes on pidanud oma kodu jätma.

Tule ja veedame ühiselt aega, loome uusi sõprussuhteid ning saame osa erinevate kogukondade tegevustest ja kultuurist!

Festivalil müüvad Eestis elavad rände- ja pagulastaustaga inimesed Türgist, Süüriast, Ukrainast ja Sri Lankast oma kultuurile omaseid toite. Laste- ja noortealal toimuvad vahvad tegemised, esinevad nii välispäritolu kui kohalikud muusikud ja DJ Alex Voroshun. Eri kultuure tutvustavates töötubades saab õppida valmistama Türgi bulguri salatit ja Sri Lanka chai teed ning meisterdada Ukraina kaitseingleid.

Avatud on Eesti Pagulasabi rändeteemaline näitus “Hääled kriiside keskelt. Rändajate lood” ning festivali infoalal saavad kõik soovijad rände- ja pagulusteemalisi küsimusi esitada, kohapeal on Eesti Pagulasabi nõustaja.

Üritus on tasuta. Oodatud on igas vanuses ja rahvuses külastajad!

PS! Kui soovid festivalialal toitu või käsitööd osta, siis võta sularaha kaasa.

Päeva viiakse läbi koostöös Telliskivi Loomelinnaku, ÜRO pagulasameti, Mondo ja Izumi noorteklubiga.

Teemaks on seekord KESKKOND ja KUNST[Eel]arvamusfestivalil on 10–12 arutelu, mis kõik käsitlevad säästvat ja keskkonnahoidlikku eluviisi.

Sündmus toimub vabas õhus laupäeval 20. juulil kell 11-21 Jääaja Keskuse juures Äksi kivipargis.

Õhtu lõpetab meeleolukas kontsert Jääaja Keskuses (piletiga). Esinejaks on LONITSEERA.

Lisaks toimuvad parvesõidud, töötoad ja palju erinevaid tegevusi.

[Eel]arvamusfestival on kõigile TASUTA ja kontserdi pilet maksab 15€. Jääaja Keskusesse pilet maksab 11€ ning parvesõit 4€.

Festivalile on oodatud kõik, kes tahavad kuulata, mõelda, küsida ja kaasa rääkida ühiskonna jaoks olulistel teemadel. See on koht, kus leida mõttekaaslasi, aga ka uusi ideid, vaatenurki, seisukohti ning lihtsalt mõnusalt aega veeta.

Festivalil saad teada, millest Eesti inimene mõtleb, mis talle muret või rõõmu teeb.

Äksi [eel]arvamusfestivali TEEMAKORJE toimus aprillis 2024. Kui sul on veel ideid ja ettepanekuid ja tahad kaasa lüüa, siis anna sellest teada SIIN!

Äksi [eel]arvamusfestival on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist ja pälvis Tartu valla 2023 AASTA KULTUURITEO PREEMIA.

Leia sündmus KULTUURIAKNAST

Vaata eelmise aasta [Eel]arvamusfestivali videoklippi SIIT.

Arvamusfestival tänavu 9.-10. augustil ja kus mujal kui Paides

Arvamusfestival on kohtumispaik. Sündmus toob alates 2013. aastast augusti teisel nädalavahetusel Paidesse kokku Eestist ja maailmast hoolivad inimesed erinevatest kogukondadest, et luua tasakaaluka arutelu abil paremat arusaamist iseendast, üksteisest ja maailmast.
Paide Arvamusfestivali eelsündmustena toimuvad [eel]arvamusfestivalid erinevates Eestimaa paikades – tänavu Tartus, Äksis ja Viljandis.

Loe lähemalt Arvamusfestivali kodulehelt

Mis on Arvamusfestival?
Arvamusfestival on kohtumispaik. Sündmus toob 2013. aastast augusti teisel nädalavahetusel Paidesse kokku Eestist ja maailmast hoolivad inimesed erinevatest kogukondadest, et luua tasakaaluka arutelu abil paremat arusaamist iseendast, üksteisest ja maailmast. Festival on külastajatele tasuta.

Festivalile on oodatud kõik, kes tahavad kuulata, mõelda, küsida ja kaasa rääkida ühiskonna jaoks olulistel teemadel. See on koht, kus leida mõttekaaslasi, aga ka uusi ideid, vaatenurki, seisukohti ning lihtsalt mõnusalt aega veeta. Arvamusfestivalil saad teada, millest Eesti inimene mõtleb, mis talle muret või rõõmu teeb.

📣Kolmas Viljandi [eel]arvamusfestival toimub 6. juulil 2024 ja ootab kõiki osalema!

[Eel]arvamusfestival on mööda Eestit ringi rändav kohalik arutelusündmus, mis toimub enne suurt Arvamusfestivali Paides. Viljandis toimub [eel]arvamusfestival juba kolmandat korda.

🤸Viljandi [eel]avamusfestivali selleaastaseks fookusteemaks on noored. Kutsume inimesi noori märkama ja mõtlema noori puudutavat teemade üle. Millest mõtleb ja unistab tänapäeva noor? Kuidas luua noorte jaoks toetavat ja inspireerivat kasvuruumi,nii vaimset kui füüsilist? Kuidas teha noorte hääl ühiskonnas kuuldavaks ning kuidas me saame kaasa aidata,et noored saaks, tahaks ja julgeks panustada ühiskondlikku ellu.

👫Sel puhul on [eel]arvamusfestivali korraldajate ring laienenud ärksate Viljandi linna ja Viljandimaa noortega. Noored kujundavad ja sisustavad [eel]arvamusfestivali noorteala, valivad oma aruteluteemad ning viivad need ka ise läbi.

🗣️Juba traditsiooniliselt on festivalil 4 arutelualal, kus igaühes toimub 3-4 arutelu ning lisaks 2 noorte aruetluala. Avalik aruteluideede korje kuulutame välja mai alguses, kuid juba praegu võib mõtiskleda ja oma ideid kirja panema asuda.
💡Aruteluidee võib esitada igaüks- nii eraisik, organisatsioon kui sõpruskond. Oluline on, et teema võiks kõnetada ühiskonda laiemalt, aruteluidee esitaja on valmis ka arutelu läbi viima ning on valmis jälgima head arutelutava. Laekunud ideedest valib [eel]arvamusfestivali ja Arvamusfestivali ühismeeskond välja teemad, mis sel aastal arutlemisele tulevad.

[Eel]arvamusfestivali saadab ka sel aastal arutelumelu toetav ja hariv kultuuriprogramm. Kindlasti toimub ruumieksperiment ning tuleb nii vaimu kui keha virgutavaid ettevõtmisi igas eas inimestele.
6. juulil tasub Viljandis olla, sest tuleb kindlasti sisukas ja vaimuka meeleoluga nädalalõpp

🫶 Ku on soov toetada Viljandi [eel]arvamusfestivali elluviimist rahaliselt või soovid panustada mõne oma oskusega, siis saad teha seda siin: MTÜ IGAPÄEV a/a EE727700771007016818 või märguta loovviljandi@gmail.com

Lisainfo: viljandi-eelarvamusfestival või Heldi Ruiso, heldi.ruiso@gmail.com.

Viljandi kolmanda [eel]arvamusfestivali ideekorje kestab 3. – 12. juunini 2024

Tänavu kolmandat korda toimuv Viljandi [eel]arvamusfestival ootab arutelude ideid 3. – 12. juunini 2024.  [Eel]arvamusfestival toimub Viljandis Tartu tänaval 6. juulil 2024. Tänavuse festivali fookuses on noored.

Festivalil on neli aruteluala: Viljandi linn, tark linn ja kaks noorteala. Aruteluteemasid saab esitada veebivormi kaudu https://forms.gle/VUFWmu632kcLxny98  12. juunini (k.a) 2024. Festivali programmi pääsevad ideed selguvad juuni keskpaigas. Lisainfot saab festivali facebooki lehelt.

 “[Eel]arvamusfestival on ellu kutsutud selleks, et mõtestatud aruteluga panna alus värsketele ideedele, mis võiksid rikastada Viljandi elukeskkonda ja tõsta linna atraktiivsust elanike silmis. Tänavu keskendume noortele, sest just nende mõtted aitavad kujundada meil tuleviku Viljandit, mida saame hakata looma juba täna. Ootame noori pakkuma aruteluideid ning kaasa lööma kultuuriprogrammis,” märkis Viljandi [eel]arvamusfestivali ja Loov Viljandi eestvedaja Heldi Ruiso. 

Festivali ajaks muutub Tartu tänav autovabaks alaks, kus aruteludes kohtuvad arvamused, ideed ja festivalil osalejad. Lisaks aruteludele pakub festival ka tänavu arutelu- ja suhtlemiskultuuri toetavat kultuuriprogrammi.

Festivali korraldajatel on väga hea meel, et [eel]arvamusfestivali panust viljandlaste kaasamisse oma kodulinna kujundamisse väärtustab ka Viljandi linnavalitsus, kes andis festivali käsutusse Tartu tänava. See on väga hea stardipauk tänavusele festivalile ja selle fännidele,” lisas ta.

Ruiso sõnul on viljandlased [eel]arvamusfestivali omaks võtnud ja näevad selles võimalust kaasa rääkida eeskätt oma kodulinna väiksemates ja suuremates muredes. “Festivali võetakse kui harjutusvälja, kus õppida edasiviivalt ja empaatiliselt ka keerulisemate teemade üle arutlema. Kolmandat korda toimuv koosmõtlemine lähendab viljandlasi ja pakub ideid kohaliku elu kujundamiseks,” ütles Ruiso. 

“Viljandi linnapeana on mul hea meel, et meie linnas tegutseb aktiivne kogukond, kes soovib kohaliku elu arengus kaasa rääkida. Samuti pean oluliseks kuulata noori, kelle mõtted on heaks sisendiks linna elu arendamisel. [eel]arvamusfestival on ideedevahetuseks hea platvorm,“ lausus Viljandi linnapea Johan-Kristjan Konovalov.

Viljandi [eel]arvamusfestival on Paide Arvamusfestivali eelsündmus, mis tänavu toimub juba kolmandat korda. „Paides toimuva Arvamusfestivali eelsündmused on meie jaoks väga erilised ja olulised – igaüks neist aitab parandada arutelukultuuri ja tuua demokraatia ideid inimestele lähemale. Usume, et kohalikud valupunktid saavad leevendust vaid siis, kui asju koos arutatakse ja inimeste mõtteid kuulda võetakse,” rääkis Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist.

Viljandi [eel]arvamusfestivali korraldab Loov Viljandi, mis on viljandlasi koondav kogukonnaühendus. Loov Viljandi korraldab Viljandis kultuuri- ja haridussündmusi sooviga ärgitada linnaelanikke kaasa rääkima ja panustama oma elukeskkonna arengusse. www.facebook.com/loovviljandi 

Viljandi [eel]arvamusfestival on Paide Arvamusfestivali eelsündmus. [eel]arvamusfestivalid on ellu kutsutud, et hea arutelutava leviks üle kogu Eesti ning pakkuda neutraalset platvormi, kus kokku tulla ja kohalikke olulisi küsimusi arutada. Arvamusfestivalist lähemalt www.arvamusfestival.ee 

LISAINFO

Heldi Ruiso

Viljandi [eel]arvamusfestivali ja Loov Viljandi kogukonna eestvedaja

www.facebook.com/loovviljandi 

https://www.facebook.com/events/272304072516078

heldi.ruiso@gmail.com, 5198 4096

Olete oodatud osalema veebipõhisele CERV programmi infopäevale teisipäeval, 11. juunil 2024 kell 11.30-13.30. Infopäeval tutvustame riiklikke poliitikaid ja tegevusi, mis puudutavad huvikaitset, strateegilist hagelemist, rikkumisest teavitajate kaitset ja vaenukuritegevusi ja üldist olukorda inimõiguste kaitsmisel. Ootame esinejaid nii Justiitsministeeriumist kui ka Eesti Inimõiguste Keskusest. KÜSK on CERV programmi kontaktpunkt ja annab lühiülevaate vooru tingimustest.

Oodatud on kõik huvilised, kes teemade vastu huvi tunnevad ja/või CERV programmi voorust toetust taotleda kavatsevad.

Infopäeva lindistame ja lindistust jagame vaid registreerunud taotlejatele!

Infopäevale registreerimine on avatud ja seda saad teha siin.

AJAKAVA

11.30 -11.45      Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmi CERV EL põhiõiguste harta taotlusvoorust (SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Katre Tamm)

11.45 – 12.05    “Huvikaitse roll ja mõju Eestis kodanikuühiskonna vaatenurgast”, Marcus Ehasoo, Eesti Vabaühenduste Liidu huvikaitse ekspert

12.05 – 12.10    välk-arutelu küsimused ja vastused (arutelu juhib Katre Tamm, SA KÜSK)

12.10 – 12.35 “Vaenukõne, karistusseadustiku muutmine ja selle vastavusse viimine Euroopa standarditega”, Markko Künnapu, Justiitsministeeriumi  karistusõiguse ja menetluse talituse nõunik

12.35 – 12.50 “Eesti õiguse vastavusse viimine rikkumisest teavitaja kaitse direktiivist tulenevaga“, Mare Tannberg, Justiitsministeeriumi  karistusõiguse ja menetluse talituse nõunik

arutelu ja küsimused ja vastused (arutelu juhib Katre Tamm, SA KÜSK)

13.00 -13.10     “Inimõiguste väljakutsed ja vabaühenduste roll”, Kelly Grossthal, Eesti Inimõiguste Keskuse strateegilise hagelemise valdkonna juht, võrdse kohtlemise ja väljendusvabaduse ekspert

võrgustikutöö, infopäeva peegeldus (Katre Tamm, SA KÜSK)

Taotlusvooru eestikeelne info on siin.

5. juunil 2024 kl 11-12.30 toimub Zoomis veebiloeng ja salvestus sarjast:

„Eksperdi vaade maaelu arengule“ – Lauri Linnamäe “Mitte minu tagahoovi ehk NIMBY trügib tagaaeda”

Rahvusvaheliselt tunnustatud ruumimuutuste strateeg ja kommunikatsiooniekspert Lauri Linnamäe avab teemat: „Mitte minu tagahoovi ehk NIMBY trügib tagaaeda“ – käsitletakse teemasid: NIMBY ja BANANA psühholoogia. Üleseotushäire – mitte ainult inimeste vahel. „Professionaalsed protestijad“ Eestis: motiivid, mustrid. Loll, murelik või mõjuagent? Aktiivse kõigevastase levinumad profiilid. NIMBY: kuidas kavalad aktiviste ärihuvides ära kasutavad. Taktikad NIMBY murdmiseks: üleelamine, ennetamine, „meetmed“.

Näited Eestist.

Üritust salvestatakse ja vaadata saab ka hiljem

Kutsume osalema teemast huvitatutele!

Järelevaadatavad on ka varasemad loengud sh:

18. aprillil 2024 Põltsamaa lossis toimunud avalik salvestus Ruumiloomest, väärtuspakkumisest ja kuidas seda praktikas ellu viia! Teemat avasid: arhitekt Raul Järg, maaelu uurija Rivo Noorkõiv ja Põltsamaa abivallavanem Kristi Klaos.

Ave Bremse

Maaeluvõrgustiku teenistus

Maaelu Teadmuskeskus

5156412

ave.bremse@metk.agri.ee

www.maainfo.ee