KÜSKi kogemuspäev 2023 MITU LÕIME, ÜKS KANGAS

KÜSKi kogemuspäev MITU LÕIME, ÜKS KANGAS toimub 15. novembril kell 10:30 – 17:00 Viljandi pärimusmuusika aidas.

Kohad on täis ja registreerimine on suletud

Räägime lõimumisest inimeste sotsiaalsete suhete ehk nähtamatu sotsiaalse kapitali võtmes ja arutleme, millist praktilist tarkust saame sellest ammutada sidusama ühiskonna loomiseks.

Kogemusringides sätime fookused lõimumisele sõna laiemas mõttes – erinevate rahvuste, eagruppide, erivajadusega inimeste jt vahel. Kogemusringides saad ise oma kogemust jagada ja/või kuulata teiste omi. Endale huvipakkuva kogemusringi teema saad valida registreerimisl. Samuti leiad kogemusringide teemad päevakavast.

Osalema on oodatud vabaühenduste esindajad, avaliku sektori töötajad, aktiivsed kodanikud, aga ka kõik, kes soovivad oma kogemusi jagada ning teiste kogemustest õppida lõimumise teemal. 

AJAKAVA

10:30 Hommikukohv ja registreerimine
11:00 Avasõnad
11:10 Triin VihalemmÜksik süsi kustub ikka ära – sotsiaalne kapital isiku ja ühiskonna perspektiivist“. 
12:30 Lõuna ja mõtete vahetamine 
13:30 Kogemusringid:

 • Pikka aega Eestis elanud mitte-eestlaste lõimumine
 • Uus-sisserändajate lõimumine
 • Erivajadusega või puudega inimeste lõimumine
 • Sotsiaalselt isoleeritud eakate lõimumine
 • Sotsiaalselt tõrjutud noorte lõimumine
 • Pikaajaliste töötute lõimumine

NB! Kogemusringide teemade tutvustused ja teemakohased viited erinevatele seadustele, uuringutele ja artiklitele, oleme koondanud ühtsesse dokumenti:

15:00 Kohvipaus
15:45 Kogemusringide kokkuvõtted
16:30 Päeva kokkuvõte
17:00 Kogemuspäeva lõpp

OLULINE INFO OSALEJALE

KUHU JA KUIDAS TULLA?

 • TOIMUMISKOHT
  Kogemuspäev „Mitu lõime, üks kangas“ toimub Viljandi pärimusmuusika aidas, aadressil Tasuja pst 6, Viljandi.
  • Kuidas tulla Viljandisse ühistranspordiga leiad siit
   • Viljandi rongijaamast Pärimusmuusika aita 1,8km (ca 25min jalgsi) ja Viljandi bussijaamast Pärimusmuusika aita 1km (ca 14 min jalgsi)
  • Viljandi pärimusmuusika aida koordinaadid Google maps rakenduses leia siit
 • PARKIMINE
  Viljandi linnatänavatel on parkimine tasuta. Kesklinnas asuvate kaubanduskeskuste ja ärihoonete parklad on enamasti tasulised või lubatakse tasuta parkimist kuni kaks tundi parkimiskella alusel. Jälgi parklasse sõites alati parkimist reguleerivaid märke!
  Suuremad tasuta parklad asuvad Viljandi järve ääres, turu kõrval ja Ugala teatri ümbruses. Busside parkimiskohad asuvad Vaksali tänava viaduktil Ugala teatri juures. (Allikas: Visit Viljandi).
  KÜSKi korraldustiim soovitab parkimiseks turu parklat, sest seal on reeglina vabu parkimiskohti ja ait jääb 10-minutilise jalutuskäigu kaugusele.
 • AUTOJAGAMINE
  Kellel ei ole isiklikku sõiduvahendit ega sobivat ühistranspordi kasutamise võimalust, siis pakume sõidujagamise võimalust teiste osalejatega. Palun pane oma soov pakkuda või leida transporti kirja siin. Kui vajad transporti, võta palun ise transpordi pakkujaga ühendust.

SÜNDMUSEL OSALEMINE

 • REGISTREERIMINE
  Kogemuspäev algab kell 10.30 registreerimisega, kus saad ka üle kontrollida, millise kogemusringi oled varem valinud. Pakume teed ja kohvi.
 • JOOGIVESI ja -PUDEL
  Kogemuspäeval soovime arvestada kestlike arengueesmärkidega ja järgida ringmajanduse põhimõtteid. Palume seetõttu võimalusel võtta kaasa oma joogipudel. Viljandi kraanivesi on joodav ja oma pudelit saad kohapeal kraaniveega täita. 
 • TOITLUSTAMINE! 
  Kogemuspäeval on arvestatud eritoitudega ja eritoit on vegan (kõige loomse vaba) ja gluteeni- ning laktoosivaba. Eritoidu sööjatele serveeritakse toit eraldi ja selles osas jälgige juhiseid kohapeal. Toidu serveerimise juures on abiks Pärimusmuusika aida köögitiim. Palume neil, kes kirjutasid registreerimislehel “toidueelistused puuduvad”, mitte eelistada vegan, gluteenivaba või laktoosivaba toitu, sest toit on arvestatud neile, kes tegid registreerimslehel vastava märke. 
 • SUITSETAMINE
  Pärimusmuusika ait on suitsuvaba. Suitsetada on võimalik selleks ette nähtud ja märgistatud kohas maja ees.
 • MÄRKMEPABER ja kirjutusvahend
  Oleme keskkonnasäästlikud – me ei jaga väljaprinditud materjali. Päevakava kuvame ekraanidel ja samuti suure saali uksel. Kellel on siiski vajadus kritseldada, saate registreerimislauast paberit ja kirjutusvahendit küsida.
 • RIIDEHOID
  Pärimusmuusika aidas on valveta riidehoid. Palume lahkumisel jälgida, et võtsid kõik vajaliku kaasa.
 • LIGIPÄÄSETAVUS
  SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital soovib, et kõigil oleks võimalus kogemuspäevast osa saada. Selleks, et teaksime arvestada teie vajadustega ligipääsetavuse korraldamisel, palusime sellest teada anda registreerimislehel. Kui registreerimislehele märkimine jäi teil märkamata ja soovite oma erivajadusest meid teavitada, siis anna sellest teada Katre Tamme mobiiltelefonil 5190 9194 kas kõnena või SMSi teel.

OSALEMISEST LOOBUMINE

 • HAIGESTUMINE
  Juhul, kui tunned end haigena või oled haige, palun jää end koju ravima. Kogemuspäevale ootame kuni 100 inimest ja soovime, et kõik jääksid terveks! Teata oma mittetulekust Katre Tamme mobiiltelefonil 5190 9194.
 • TÜHISTAMINE
  Kui oled registreerinud, oleme arvestanud sinu tulekuga ja teinud kõik selleks, et kohapeal oleks sul programmi nautimiseks olemas kõik vajalik. Kui sa ei saa mõjuvatel põhjustel tulla, teata oma mittetulekust Katre Tamme mobiiltelefonil 5190 9194.

Soovime kõigile head tuju ja rohkelt kogemusi!

Marju Mäger

Kogemuspäeva 
peakorraldaja
marju.mager@kysk.ee
5199 3282