Vaimse tervise kohvikute päev kaheksas Eesti linnas

💙Laupäeval, 28. juunil 2025 on taas vaimse tervise kohvikute päev, kus vabatahtlikud ootavad, et Sind kuulata💙

💙Peaasi.ee vaimse tervise esmaabi koolituse läbinud vabatahtlikud ootavad teid:
Tallinnas Rävala pst Reval Cafe (Rävala pst 3) 9.00-17.00
Tartu Riia mnt Reval Cafe (Riia 4) 10.00-20.00
Kuressaares – Saaremaa Kaubamaja kohvikus (Raekoja plats 1) 11.00-15.00
Viljandi Linnaraamatukogu (Tallinna 11/1) kell 10.00-14.00
Põlva Keskraamatukogu (Kesk 16) 11.00 -15.00
Paide Wabakohvik (Pikk 1) 11.00-15.00

👉Rakvere 11.00 – 14.00 – NB: SEEKORD TAGASI ART CAFE-s
👉Pärnu 11:00-17:00 NB: SEEKORD RANNAPROMENAADIL, Hedoni taga

Lisainfo👉https://peaasi.ee/vaimse-tervise-kohvik/

💙Vaimse tervise kohvikusse on oodatud kõik inimesed, kes tunnevad, et nad soovivad jagada oma vaimse tervise muresid. Oodatud on ka inimesed, kes on mures oma lähedase vaimse tervise pärast ning soovivad seda jagada.

💙Vestlusele eelnevalt registreeruda ei ole vaja. Kui keegi on enne sind vabatahtlikuga rääkimas, siis jää ootama või küsi vabatahtlikult, mis kella-ajal võiksid tagasi tulla.

💙Vabatahtliku tunned kohvikus ära valge T-särgi järgi, millel on kiri “Olen olemas”, et pakkuda end toetavaks kuulajaks või anda oma vaikiva kohaloluga märku, et meie ümber on alati inimesi, kes on valmis olemas olema.

💙Meil kõigil võib ette tulla olukordi, kus just võõraga oma muresid jagades jõutakse parimate lahendusteni. Või vähemalt teadmiseni, et ehk on murekoorem nii raske ja vajatakse spetsialisti abi.

💙Kui jutu alustamine tundub raske, siis vaimse tervise kohviku vestlusmenüü on rikkalik-leiate sealt lihtsamaid maitseid, aga ka hõrke gurmeeroogasid, et vestlust hõlpsamalt alustada.

💙Kohvikust saad kaasa haarata ärevuse, depressiooni ja vaimse tervise esmaabi töövihikuid.

💙Vestluse ajaks saad tellida või küsida tasuta teed või kohvi nii kohvikutes kui raamatukogudes.

💙Vaimse tervise kohvikute idee kutsuti ellu Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi raames

Oma murega ei pea olema üksi!

Sündmus Facebookis siin.