Viljandi [eel]arvamusfestival 2024

📣Kolmas Viljandi [eel]arvamusfestival toimub 6. juulil 2024 ja ootab kõiki osalema!

[Eel]arvamusfestival on mööda Eestit ringi rändav kohalik arutelusündmus, mis toimub enne suurt Arvamusfestivali Paides. Viljandis toimub [eel]arvamusfestival juba kolmandat korda.

🤸Viljandi [eel]avamusfestivali selleaastaseks fookusteemaks on noored. Kutsume inimesi noori märkama ja mõtlema noori puudutavat teemade üle. Millest mõtleb ja unistab tänapäeva noor? Kuidas luua noorte jaoks toetavat ja inspireerivat kasvuruumi,nii vaimset kui füüsilist? Kuidas teha noorte hääl ühiskonnas kuuldavaks ning kuidas me saame kaasa aidata,et noored saaks, tahaks ja julgeks panustada ühiskondlikku ellu.

👫Sel puhul on [eel]arvamusfestivali korraldajate ring laienenud ärksate Viljandi linna ja Viljandimaa noortega. Noored kujundavad ja sisustavad [eel]arvamusfestivali noorteala, valivad oma aruteluteemad ning viivad need ka ise läbi.

🗣️Juba traditsiooniliselt on festivalil 4 arutelualal, kus igaühes toimub 3-4 arutelu ning lisaks 2 noorte aruetluala. Avalik aruteluideede korje kuulutame välja mai alguses, kuid juba praegu võib mõtiskleda ja oma ideid kirja panema asuda.
💡Aruteluidee võib esitada igaüks- nii eraisik, organisatsioon kui sõpruskond. Oluline on, et teema võiks kõnetada ühiskonda laiemalt, aruteluidee esitaja on valmis ka arutelu läbi viima ning on valmis jälgima head arutelutava. Laekunud ideedest valib [eel]arvamusfestivali ja Arvamusfestivali ühismeeskond välja teemad, mis sel aastal arutlemisele tulevad.

[Eel]arvamusfestivali saadab ka sel aastal arutelumelu toetav ja hariv kultuuriprogramm. Kindlasti toimub ruumieksperiment ning tuleb nii vaimu kui keha virgutavaid ettevõtmisi igas eas inimestele.
6. juulil tasub Viljandis olla, sest tuleb kindlasti sisukas ja vaimuka meeleoluga nädalalõpp

🫶 Ku on soov toetada Viljandi [eel]arvamusfestivali elluviimist rahaliselt või soovid panustada mõne oma oskusega, siis saad teha seda siin: MTÜ IGAPÄEV a/a EE727700771007016818 või märguta loovviljandi@gmail.com

Lisainfo: viljandi-eelarvamusfestival või Heldi Ruiso, heldi.ruiso@gmail.com.