Kodanikuühiskonnal on võimalus suurendada oma mõju poliitmaastikul Euroopa Liidu projekti toel

Priit Põiklik
4. apr. 2023


Vabaühendused ja avalik-õiguslikud ülikoolid saavad alates 4. aprillist taotleda toetust projektidele, mis aitavad edendada demokraatiat, kaasatust ja demokraatlikku osalust Euroopa Liidus.  Toetusi jaotatakse Euroopa Komisjoni “Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmi” ehk CERV programmi kodanike kaasamise ja osalemise toetusmeetmest.

Teemad ja valdkonnad, millega projekt tegeleb, ei ole piiratud. Projekti teemaks võib olla näiteks kliimateadlikkus, meediapädevuse edendamine, väärinfoga võitlemine, hariduse kvaliteet või midagi hoopis muud. Oluline on kuidas ja keda nende teemade probleemide lahendamisse kaasatakse.

Projektid peaksid leidma ja kasutama nutikaid meetodeid, mis looksid inimestele soodsad tingimused selleks, et osaleda mingi teemavaldkonnaga seotud poliitika kujundamises. Näiteks võib olla selleks heategevuslik töötuba, kuhu saavad tulla kõik huvilised olenemata nende vanusest, soost, haridusest või elukutsest, meisterdama puidust kujukesi või paberlilli.

Toetusmeetme tingimused näevad ette, et koostöö peab toimuma vähemalt kahe erineva organisatsiooni vahel kahest erinevast riigist. Taotleja saab olla mittetulunduslik juriidiline isik või avalik-õiguslik ülikool.

Lisainfo toetusmeetme kohta eesti keeles KÜSKi kodulehel on siin.  

Toetusmeetme ingliskeelne infopäev toimub neljapäeval, 20. aprillil kell 8-12 veebikeskkonnas. Infosessiooni korraldab Hariduse, Audiovisuaalvaldkonna ja Kultuuri Täitevasutus (EACEA), registreerimine ja täpsem kava inglise keeles siin.

Toetusmeetme eestikeelne infopäev toimub kolmapäeval, 26. aprillil 2023 kell 10-12.00 ZOOM keskkonnas. Registreerimine ja osalemise link infopäevale siin.

Katre Tamm

koordinaator

  • kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmi koordineerimine