KÜSK sai kuni 2028. aastani projektitaotluste hindajate kogu uue koosseisu

Priit Põiklik
20. veebr. 2025


Sihtasutus Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) juhatus kinnitas 2025.–2028. aastaks uue hindajate kogu koosseisu.

Hindajate kogu on sõltumatu ekspertide rühm, mille ülesandeks on tagada KÜSKi taotlusvoorude ja konkursside hindamise objektiivsus, sõltumatus ning vältida huvide konflikte.

Uude hindajate kogusse kuuluvad: Aneth Tuurmaa, Anu Ansberg, Dagmar Narusson, Helen Kiis, Helika Saar, Kadri Pau, Kaia Treier, Karro Külanurm, Katrin Jõgisaar, Leeni Uba, Lily Loidap, Maris Jõgeva, Merike Kaunissaare, Peep Mardiste ja Peeter Lusmägi.

Kandidaatide vahel valiku tegemine oli erakordselt keeruline, kuna konkurents oli äärmiselt tihe (15 kohale kandideeris 73 inimest, st 5 inimest kohale). Pea kõik kandidaadid olid valdkonnas kogenud ja asjatundlikud. Hindajate kogu liikmed määrati anonüümse ja erapooletu hindamisprotsessi tulemusel, kus ühtlasi järgiti läbipaistvuse ja võrdse kohtlemise põhimõtteid.

Valiku tegemisel hindas KÜSK kandideerimisdokumentide korrektsust (sh seda, millised on kandidaadi teadmised Eesti kodanikuühiskonnast, vabaühenduste toimimisest ja arengutest), proovihindamisel kommentaaride asjakohasust ja vastavust hindamiskriteeriumitele (sh hindepunktide ja kommentaaride vastavust), keelelist korrektsust ja varasemat hindamise kogemust.

Hindajate kogu valitakse avaliku konkursi teel iga kolme aasta järel ning selle liikmete ülesanne on toetuste jagamise läbipaistvuse ja õigluse tagamine. Hindajate töö toimub vastavalt KÜSKi juhatuse kehtestatud korrale ning iga hindaja peab allkirjastama huvide konfliktist hoidumise kinnituse. Hindamise eest makstakse hindajatele tasu vastavalt sõlmitud lepingutele.

Lisainfo hindajate kohta on leitav meie koduleheküljelt ja seda jagab täiendavalt:

Kerstin Rei

koordinaator, projektijuht

  • kodanikuühiskonna innovatsioonifondi taotlusvoor;
  • investeeringutoetus vabaühendustele Ida-Viru maakonnas;
  • arenguekspertide koordineerimine;
  • projekti juhtimine lõimumist edendavate kogukondlike tegevuste toetamise programmis