NULAsse laekus 80 ühiskonda muutvat ideed
Ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatorisse laekus tänavu 80 ideed, millega soovitakse parandada mõnd Eesti elu kitsaskohta. Pakutud lahendused puudutavad erinevaid valdkondi haridusest ja tervisekäitumisest kuni ruumiloome ja ringmajanduseni. 20. aprilliks selguvad kümme parimat ideed, mida saab NULA inkubaatori toel edasi arendada.
“NULA avalik ideede kogumine näitab ilmekalt, milliseid kitsaskohti Eesti ühiskonnas enim tunnetatakse ja mis parajasti aktuaalne on. Näiteks laekus seekord päris mitu koroonaviiruse puhanguga otseselt või kaudsemalt seotud ideed,” tõi esile Kodanikuühiskonna Sihtkapitali koordinaator Mariliis Saaret. “Kuigi ideede kogumise aeg oli tänavu kõike muud kui tavapärane, teeb laekunud ideede arv heameelt ning annab kindlustunde NULA inkubaatori viienda hooajaga alustamiseks,” lisas Saaret.
Heateo Sihtasutuse projektijuht Agnes Miidla kinnitusel on kõik laekunud ideed praeguseks juba saadetud hindajatele, kes on oma ala eksperdid ministeeriumidest, erasektorist ning vabaühendustest. “Hinnatakse lahenduste uudsust, aga ka ideede teostatavust. Esmalt kutsume 15 tugevama idee autoreid oma pakutud lahendust esitlema ning nende hulgast selguvad siis kümme kõige võimekamat meeskonda, kes jätkavad oma lahendusidee arendamist poole aasta pikkuses inkubaatoriprogrammis,” selgitas Miidla ja lisas, et kõigile ülejäänutele annavad hindajad personaalset tagasisidet, mille abil oma lahendusi iseseisvalt edasi arendada.
Poole aasta jooksul saavad meeskonnad uusi teadmisi tegevus- ja finantsmudeli loomisest, mõju hindamisest ja kommunikatsioonist. Koolituspäevade kõrval on olulisel kohal personaalne mentorlus, mida pakuvad oma ala tipud nii era- kui avalikust sektorist.
Novembri alguses ootab Kodanikuühiskonna Sihtkapital inkubaatori programmi läbinutelt juba põhjalikult läbimõeldud lahendusi ja tegevusplaane edasiseks ning toetab kuni kolme algatuse käivitamist kuni 25 000 euroga.
NULA inkubaatori käivitasid 2016. aastal Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) ja Heateo Sihtasutus eesmärgiga leida uuenduslikke lahendusi teravatele probleemidele Eesti ühiskonnas. Seniste tegutsemisaastate jooksul on inkubaator aidanud arendada välja enam kui 30 ühiskondliku algatuse ideed.
Lisainfo:
Agnes Miidla
Heateo Sihtasutuse projektijuht
agnes@heategu.ee, 516 0758
Mariliis Saaret
Kodanikuühiskonna Sihtkapitali koordinaator
mariliis@kysk.ee, 5667 0244