SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali tänavuse KOGEMUSPÄEVA teemaks on “Kelle oma on koostöö?”
Tartus koguneb 7. detsembril ligi 150 kodanikuühiskonnas aktiivselt tegutsevat inimest, samuti valdkonnaga tihedalt seotud riigiametnikku, teadlast ja ettevõtjat, et arutada teemal “Kelle oma on koostöö?”.
Hommikul mõtiskleb professor Marju Lauristin teemal „Kodanikuühiskond ja Eesti ühiskonna koostöövõime“. Seejärel vestlevad koostöö edenemisest ja koostöö prohmakatest Tarmo Tüür Eestimaa Looduse Fondist, Elike Saviorg Maailmakoristuspäevst, Villy Võrk MTÜst Töömaja, Kadri Linder Põhja-Sakala vallast ja Maarja Oviir-Neivelt SAst Lapse Heaolu Arengukeskus. Vestlust juhib Kai Klandorf.
Pärastlõunal toimuvad kogemusringid, mida juhivad maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultandid. Kogemusringid toimuvad mitmel teemal, sealhulgas: „Kuidas omavalitsus saab vabaühendustele pärituult purjedesse puhuda?“ „Koostöö ja konkurents teenuste pakkumisel“, „Kuidas leida, hoida ja kaotada vabatahtlikke“ „Kuidas süüa arbuusi ehk kuidas väikeste sammudega jõuda suure mõjuni?“ jt.
Kogemuspäeva lõpetuseks toimub kaks minikoolitust, millest ühel räägib Eha Paas vabatahtlike kaasamisest ja hoidmisest ning teisel Margit Raid kommunikatsiooni rollist koostöös.
Kogemuspäevade korraldamine on KÜSKil järjepidev traditsioon, milles igal aastal võetakse ette mõni kodanikuühiskonna jaoks oluline teema. Eelmisel aastal toimus KÜSKi kogemuspäev Tallinnas ja siis oli teemaks Eesti ainsa ühiskondlikele algatustele mõeldud inkubaatori (NULA) mõju ühiskonnas.
Seekordsel kogemuspäeval on võimalik tutvuda Euroopa Liidu „Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmi“ (CERV) toetusmeetmetega. Samas on vaadata sotsiaalse innovatsiooni teemaline väljapanek.
Kogemuspäev toimub Tartus V Spa konverentsikeskus ja sündmusest osavõtt on eelregistreerimisega.
Sandra Paulus
koordinaator
- Šveitsi-Eesti koostööprogrammi meetme „Sotsiaalse kaasatuse toetamine“ sotsiaalse innovatsiooni komponendi tegevuste koordineerimine