Tulemused

2021-2023 osales KÜSK Euroopa Liidu poolt 80% ulatuses toetatud rahvusvahelises konsortsiumi kaheaastases projektis.

Konsortsiumi juhtpartneriks oli Saksamaa ja teisteks partneriteks Inglismaa, Poola ja Taani. Eestis kuulusid kompetentsikeskuse projekti partnerite võrgustikku Tallinna Ülikool, Võrumaa Arenduskeskus, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik, Siseministeerium ja Sotsiaalministeerium.

Projekti raames loodi Eestis eeldused sotsiaalse innovatsiooni kompetentsikeskuse (SIKK) loomiseks, milles võtab KÜSK koordineeriva rolli luues sotsiaalse innovatsiooni infrastruktuuri raamistiku, mis koosneb kohalike partnerite võrgustikust – kuhu kuuluvad sotsiaalse innovatsiooni valdkonna poliitikakujundajad, eksperdid ja praktikud.

Projektil jooksul täideti kolm peamist eesmärki, milleks oli 1. sotsiaalse innovatsiooni ökosüsteemi arendamine Eestis. 2. Eesti sotsiaalse innovatsiooni meetodite tutvustamine partnerriikidele ja potentsiaalselt teistele ELi liikmesriikidele. 3. Partnerriikide sotsiaalse innovatsiooni valdkonna parimate praktikatega tutvumine ja nende kogemusest õppimine. 

Projekti raames korraldati 1 kahepäevane SI ja SE teemaline seminar, 6 SI teemalist seminari, 1 koolitajatele suunatud temaatiline seminar, 1 projekti võrgustumiseminar, 5 koolitust-seminari maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultantidele. Oldi kaaskorraldaja Impact Day 2022, korraldati paneel diskussioon Arvamusfestivalil,  raames osaleti 4 kohakülastusel Inglismaal ja Šotimaal, Saksamaal, Poolas ja Taanis ning viidi läbi 1 rahvusvaheline kohakülastus Eestis. Korraldati kokku 7 SI 2030 visioonidokumendi juhtrühma kohtumist ning regulaarselt temaatilisi koosolekuid projekti tiimiga. Allkirjastati SI ja SE koostöökokkulepe. Korraldati Eesti 2035 strateegia raames Arvamusrännak ning anti üle SI ja SE teemalised ideed. Osaleti regulaarselt mitmesugustel projektiga seotud valdkondlikel kohalikel, üleriigilistel, projekti ja rahvusvahelistel koosolekutel, kohtumistel ning sündmustel ning rahvusvahelise koostöö platvormi sündmustel. 

Lisainfo kogu projekti kohta leiab veebilehelt https://si-alliance.eu/.

Marju Mäger

projektijuht; ekspert

  • sotsiaalse innovatsiooni kompetentsikeskuse projekti juhtimine;
  • kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste ehk CERV-programmi Eesti ekspert