Välismaal elav Eesti päritolu noor – tule ja kandideeri stipendiumile praktika sooritamiseks Eestis!

Priit Põiklik
25. jaan. 2023


Eesti välisministeerium ja SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital kutsuvad välismaal elavaid Eesti noori kandideerima stipendiumile erialase praktika läbimiseks Eestis. Stipendiumiprogrammi eesmärk on hõlbustada rahvuskaaslastest noorte lõimumist Eesti ühiskondlikku ellu. Selleks saab stipendiumi toel läbida Eestis erialase praktika, mis:

  • võib olla nii avalikus-, era-, kui kolmandas sektoris;
  • kestab vähemalt 8 nädalat;
  • on täistööajaga ja toimub füüsiliselt Eestis;
  • toimub vahemikus 1. juuli kuni 30. november 2023.

Stipendiumi suurus on 3000 eurot. Lisaks sellele saab reisiks Eestisse ja tagasi taotleda sõidustipendiumit, mida saab kasutada vahemikus 1. juuni kuni 31. detsember 2023.

Stipendiumile ootame kandideerima 21-35 aastaseid eesti päritolu noori, kes elavad stipendiumi taotlemise hetkel välisriigis ja on Eestist eemal elanud vähemalt 5 viimast järjestikust aastat.

Taotlemiseks tuleb saata taotlus koos nõutud dokumentidega 24. aprilliks kell 15.00 (Eesti aja järgi) digiallkirjastatult aadressile kysk@kysk.ee

Praktikakoht tuleb noorel endal leida. Taotlemiseks on vajalik eelnev kokkuleppe praktikapakkujaga milles on välja toodud praktika toimumise aeg, koht ja asutus. Kokkulepe kinnituskirja vormil tuleb esitada koos taotlusega.

28. veebruaril kell 15.00 (Eesti aja järgi) toimub Zoom-platvormi vahendusel stipendiumiprogrammi infopäev, kus programmi koordinaator jagab infot tingimuste, taotlemise ja taotlusdokumentide kohta ning vastab küsimustele. Kuidas infopäevaga ühineda, vaata SIIT.

Rohkem infot taotlemise, vajalike dokumentide ja muu olulise kohta leiab samuti KÜSKi kodulehelt.

Stipendiumiprogramm toimub teist aastat järjest. Eelmisel aastal läbisid pilootprogrammi raames erialase praktika 16 noort, nii idast kui läänest, sh Austraaliast, Ameerika Ühendriikidest, Lõuna-Aafrikast, Tšiilist, Portugalist ja mujalt. Noored kohtusid augustikuus KÜSKi ja välisministeeriumi esindajatega Tallinnas, et jagada muljeid, anda tagasisidet ja omavahel tutvuda. Enim väärtustati Eesti väiksust ja töökultuuri, mis võimaldab praktika raames osaleda kolleegide ja oma ala spetsialistega võrdväärselt tööprotsessides, luua hõlpsasti nii tööalaseid kui sotsiaalseid suhteid ja kogeda Eesti kultuuriruumi. Eelmise aasta praktikantide kohtumisest saab juurde lugeda siit.

Julgustame noori stipendiumiprogrammiga tutvuma ja Eestisse praktikat sooritama tulema!

Stipendiumi rahastab Eesti välisministeerium ja stipendiumikonkurssi viib läbi KÜSK.

Sandra Paulus

koordinaator

  • rahvusvahelise koostöö toetuste koordineerimine