5. aprillil toimus e-lahenduste päev vabaühendustele

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital -
11. apr. 2016


5. aprillil toimus Tallinnas e-lahenduste päev vabaühendustele. Koolituspäeval jagasime tõhusaid nippe ja õpetasime, kuidas oma ühingu töös meisterlikult digivõimalusi ära kasutada ning seeläbi organisatsiooni arendada. Päeva jooksul tutvustasime erinevaid praktilisi lahendusi nii kommunikatsiooni, liikmete kaasamise kui ka muude ühingu igapäevaste asjaajamiste uuele tasemele viimiseks.

Fotod e-lahenduste päevast leiad KÜSKi Facebooki lehelt.

Päeva esimeses kolmandikus tutvustasid Microsofti spetsialistid, kuidas panna nende tarkvara vabaühenduse jaoks tööle, rääkides nii Windows 10-st (slaidiesitlus SIIN) kui Office 365-st võimalustest (slaidiesitlus SIIN) ja selle kasutamisest vabaühenduse töös, aga ka sellest, kuidas on vabaühendustel võimalik taotleda seda tarkvara tasuta (slaidiesitlus SIIN). Rohkem infot tarkvaraannetuse taotlemiseks www.microsoft.com/nonprofits.

Teises osas jagunesid osalejad eelnevalt valitud töötubadesse, mida viisid läbi oma ala praktikud. Töötoas „Kuidas jõuda sotsiaalmeedias oma vabaühendusega sihtrühmani ja tähelepanu keskpunkti?“ tutvustas Social Fly tegevjuht ja EBSi külalisõppejõud Taavi Tammpere erinevaid sotsiaalmeedia võrgustikke Eestis ja oma sõnumitega pildile saamise võimalusi. Taavi slaidiesitluse leiad SIIT.

Töötoas „Kuidas enda tegemistest arusaadavalt ja meeldejäävalt kirjutada?“ tutvustas vabaühenduste liidu EMSL eestikeelse teavitusjuht Mari Öö Sarv hea kommunikatsiooni rusikareegleid ning jagas osalejatega oma kogemusi uudiskirjade koostamisest ning sellest, millal, kellele ja mida saata. 

Citizen OS eestvedaja ja vabaühenduste liidu EMSL esimees Margo Loor püüdis samal ajal enda töötoas leida vastust küsimusele „Kuidas kaasata liikmeid oluliste küsimuste arutamiseks ja otsuste tegemiseks virtuaalselt?“ Margo keskendus äsja valminud kogukondliku otsustamise platvormi Citizen OS tutvustamisele. Citizen OS aitab ühingutel esitada ettepanekut, arutada, hääletada, digiallkirjastada ning vajadusel edastada otsuse elluviijale. Tööriistast saab rohkem lugeda kodulehel www.citizenos.com ja Margo slaidiesitlust näed SIIT

Neljas töötuba keskendus teemale „Kuidas kasutada Office 365 oma vabaühenduse töös?“, kus Microsoft Premium teenuse insener Toomas Ruusi juhtimisel loodi proovikonto Office 365 keskkonda ja prooviti läbi mõned kõige enam kasutatavad ülesanded. Lisainfo Office 365 võimalustest SIIN.

Päeva lõpetas alati särav ja kuhjaga inspiratsiooni pakkuv suhtlemiskoolitaja ja (aja)kirjanik Katrin Aedma. Katrin keskendus teemale, kuidas hoiduda sellest, et e-kirjad ei hakkaks Sind ega Su aega juhtima ning andis osalejatele kaasa kümme nippi aja efektiivseks juhtimiseks e-kirjasuhtluses. Katrini slaidiesitluse leiad SIIT ja eripakkumise e-lahenduste päeval osalejatele SIIT.

Aitäh kõigile 141 osalejale!

E-lahenduste päeva korraldasid Microsoft, KÜSK ning Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus.

Küsimuste korral pöördu:
Marten Lauri, 656 0487, marten@kysk.ee