Arengupäev “Kuidas ühiselt juhtida?”

Registreerimine on lõppenud, kuna grupp on täitunud.

Avardame silmaringi, ammutame uusi taipamisi ja teadmisi

N, 22.02.24 kell 10:30-17:00

Raplas Kultuuriklubis BAAS (Tallinna mnt 5).

Osalema on oodatud ennekõike Raplamaa vabaühenduste esindajad ja aktiivsed kodanikud, kes soovivad kodanikuühiskonna arendamisse panustada. Lahkelt võtame vastu aga ka külalised mujalt Eestist.

Meid võõrustab Kultuuriklubi BAAS ja Kultuurifesivali SÄRIN üks eesvedaja, särtsakas ja südamlik Maili Metssalu. Maili pajatab BAASI ja SÄRINA loo.

Päeva tummisema osa sisustab ühistarkusega juhtimise (loe allpool ↓ lisaks) teoreetik ja praktik Riinu Lepa. Tema pagasis on üle kümne aasta erinevate vabaühenduste ja organisatsioonide juhtimise ja arendamise kogemusi. Viimastel aastatel on Riinu keskendunud ühistarkusega juhtimise – peamiselt sotsiokraatia – metoodikate koolitamisele ja nõustamisele. Riinu tegutseb aktiivselt Eesti Ökokogukondade Ühenduses ning Tasaarengu Eesti MTÜ-s. Lisaks töötab ta doktorant-nooremteadurina TalTechis Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudis.

PÄEVAKAVA*:

10:30-10:00 Koguneme ja häälestume

11:00-11:30 Avame päeva ja saame tuttavaks

11:30-12:00 Maili Metssalu: BAASI ja SÄRINA lugu

12:00-13:30 Riinu Lepa: ÜHISTARKUSEGA juhtimise teooria

13:30-14:30 Seltskondlik lõunatund kohapeal

14:30-15:30 Riinu Lepa: ühistarkuse teooria kokkuvõte ja praktiline harjutus

15:30-17:00 KÜSK-i & RAEK-i infolaegas: teenused ja toetusmeetmed


* Oleme paindlikud, päevakava võib end mõnevõrra kohendada.


Koosolemise vältel pakume joogipoolist, energiaampse ja lõunaeinet.

Organisatsiooni juhtimine ühiselt tähendab, et kõigi inimeste teadmised, oskused, arvamused ja kogemused on kaasatud juhtimisprotsessidesse. Seda võib nimetada ka ühise tarkuse kasutamiseks organisatsiooni visiooni elluviimisel. Sellise juhtimise puhul jaotatakse vastutus ja võim organisatsioonis laiali vastavalt meeskondade eesmärkidele. Ühise juhtimise sujuvaks toimimiseks on välja töötatud metoodikad, nt sotsiokraatia. Seminaril vaatamegi lähemalt, mis on sellise juhtimise peamised põhimõtted ja protsessid organisatsioonis, kus neid meetodeid hea kasutada on ning kuidas võiks see organisatsiooni juhtimisele kasuks tulla. Teeme läbi ka praktilise harjutuse.

Päev toimub KÜSK-i ja kodanike võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtust programmi CERV ning RAEK-i koosloomes ning LEADER-i “Kogukonna edendamise” meetme RAEK-i ja Koolitaja OÜ ühisprojekti “Jätkusuutlikud kogukonnad Raplamaal” raames.

Lisainfo:

Teele Ojasalu
Raplamaa vabaühenduste konsultant
Tel 5569 1954
E-post: teele@raek.ee

ja / või

Katre Tamm

koordinaator

  • kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste ehk CERV-programmi koordineerimine