Viljandi kolmanda [eel]arvamusfestivali ideekorje kuni 12. juunini

Viljandi kolmanda [eel]arvamusfestivali ideekorje kestab 3. – 12. juunini 2024

Tänavu kolmandat korda toimuv Viljandi [eel]arvamusfestival ootab arutelude ideid 3. – 12. juunini 2024.  [Eel]arvamusfestival toimub Viljandis Tartu tänaval 6. juulil 2024. Tänavuse festivali fookuses on noored.

Festivalil on neli aruteluala: Viljandi linn, tark linn ja kaks noorteala. Aruteluteemasid saab esitada veebivormi kaudu https://forms.gle/VUFWmu632kcLxny98  12. juunini (k.a) 2024. Festivali programmi pääsevad ideed selguvad juuni keskpaigas. Lisainfot saab festivali facebooki lehelt.

 “[Eel]arvamusfestival on ellu kutsutud selleks, et mõtestatud aruteluga panna alus värsketele ideedele, mis võiksid rikastada Viljandi elukeskkonda ja tõsta linna atraktiivsust elanike silmis. Tänavu keskendume noortele, sest just nende mõtted aitavad kujundada meil tuleviku Viljandit, mida saame hakata looma juba täna. Ootame noori pakkuma aruteluideid ning kaasa lööma kultuuriprogrammis,” märkis Viljandi [eel]arvamusfestivali ja Loov Viljandi eestvedaja Heldi Ruiso. 

Festivali ajaks muutub Tartu tänav autovabaks alaks, kus aruteludes kohtuvad arvamused, ideed ja festivalil osalejad. Lisaks aruteludele pakub festival ka tänavu arutelu- ja suhtlemiskultuuri toetavat kultuuriprogrammi.

Festivali korraldajatel on väga hea meel, et [eel]arvamusfestivali panust viljandlaste kaasamisse oma kodulinna kujundamisse väärtustab ka Viljandi linnavalitsus, kes andis festivali käsutusse Tartu tänava. See on väga hea stardipauk tänavusele festivalile ja selle fännidele,” lisas ta.

Ruiso sõnul on viljandlased [eel]arvamusfestivali omaks võtnud ja näevad selles võimalust kaasa rääkida eeskätt oma kodulinna väiksemates ja suuremates muredes. “Festivali võetakse kui harjutusvälja, kus õppida edasiviivalt ja empaatiliselt ka keerulisemate teemade üle arutlema. Kolmandat korda toimuv koosmõtlemine lähendab viljandlasi ja pakub ideid kohaliku elu kujundamiseks,” ütles Ruiso. 

“Viljandi linnapeana on mul hea meel, et meie linnas tegutseb aktiivne kogukond, kes soovib kohaliku elu arengus kaasa rääkida. Samuti pean oluliseks kuulata noori, kelle mõtted on heaks sisendiks linna elu arendamisel. [eel]arvamusfestival on ideedevahetuseks hea platvorm,“ lausus Viljandi linnapea Johan-Kristjan Konovalov.

Viljandi [eel]arvamusfestival on Paide Arvamusfestivali eelsündmus, mis tänavu toimub juba kolmandat korda. „Paides toimuva Arvamusfestivali eelsündmused on meie jaoks väga erilised ja olulised – igaüks neist aitab parandada arutelukultuuri ja tuua demokraatia ideid inimestele lähemale. Usume, et kohalikud valupunktid saavad leevendust vaid siis, kui asju koos arutatakse ja inimeste mõtteid kuulda võetakse,” rääkis Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist.

Viljandi [eel]arvamusfestivali korraldab Loov Viljandi, mis on viljandlasi koondav kogukonnaühendus. Loov Viljandi korraldab Viljandis kultuuri- ja haridussündmusi sooviga ärgitada linnaelanikke kaasa rääkima ja panustama oma elukeskkonna arengusse. www.facebook.com/loovviljandi 

Viljandi [eel]arvamusfestival on Paide Arvamusfestivali eelsündmus. [eel]arvamusfestivalid on ellu kutsutud, et hea arutelutava leviks üle kogu Eesti ning pakkuda neutraalset platvormi, kus kokku tulla ja kohalikke olulisi küsimusi arutada. Arvamusfestivalist lähemalt www.arvamusfestival.ee 

LISAINFO

Heldi Ruiso

Viljandi [eel]arvamusfestivali ja Loov Viljandi kogukonna eestvedaja

www.facebook.com/loovviljandi 

https://www.facebook.com/events/272304072516078

heldi.ruiso@gmail.com, 5198 4096