Meie uus kolleeg Mae Rae toetab noorte suuremat kaasatust kodanikuühiskonda

Priit Põiklik
18. okt. 2024


Foto: Tiit Tamme

Mae Rae on KÜSKis töötanud juba suve algusest. Temaga kohtudes tunned, et tegu on rõõmsameelse ja energilise kolleegiga, kes on alati valmis abistama ja oma täit panust andma.

Mae aktiivne ja positiivne hoiak paistab silma nii töö juures kui ka siis, kui parasjagu vaba aeg. Ta on KÜSKi projektispetsialist, kes töötab selle nimel, et noorte hääl kodanikuühiskonnas oleksid kuuldavam ja nende osalus kasvaks. Mael on teisigi ülesandeid, aga küsime temalt endalt.

Alustuseks siis tahamegi teada, kes sa oled ja mida täpsemalt KÜSKis teed?

Mina olen Mae, olen pärit Tallinnast Nõmmelt. Olen tegus, abivalmis ja täitsa ok inimene. Ega ennast iseloomustada nii kerge ei olegi.

Mul on Tallinna Ülikoolist bakalaureus sotsiaaltöös ning lisaks lõpetasin turundusspetsialisti eriala Tallinna Majanduskoolis. Tänaste tööde ja erialade kõrval on veidi teistsuguseidki läbituid koolitusi, nagu näiteks Metropolitan Bartending School’i baarmeni koolitus Kanadas Calgary’s või pagar-kondiitri baaskoolitus Tallinna Teeninduskoolis.

Kanadas oli Mae kodulinnaks mägine Canmore, mis pakkus lõputult kaunist loodust ja matkamisvõimalusi. Sel pildil on ta Ha Ling mäe tipus 2407 m kõrgusel. Foto: Mikk Sarv

Tegelen KÜSKis projektiga, mille nimi on „Kodanikuühiskonna mõju suurendamine ja arengu toetamine“, mis kestab kuni 2028. aastani ning mille kogueelarve on 2 miljonit eurot. Rahastab seda Euroopa Liit läbi Euroopa Sotsiaalfondi 70% ja Eesti riik 30% ulatuses.

Minu kolleeg Leana Liivson on seal projektijuht ja koos toredate ning aktiivsete inimestega üle Eesti proovime muuta kodanikuühiskonda noori kaasavamaks.  Lühidalt öeldes julgustame ja toetame erinevaid vaba- ja kodanikuühendusi noori kaasama ja loodetavasti saab läbi selle noorte hääl ühiskonnas kuuldavamaks. Teine osa minu tööst on rahvusvahelise koostöö toetusprogrammide koordineerimine.

Mida oled varem teinud, millistes vabaühendustes, kogukondades ise kaasa lööd?

Alates 2020. aasta sügisest olen elanud ja töötanud Mulgi vallas. Esialgu Karksi-Nuia kultuurikeskuse kultuurispetsialistina ja hiljem valla avalike suhete spetsialistina. Tegelen muude asjade hulgas turundusega ja kõige mugavamalt tunnen end sündmuste korraldamises ja nende turunduses. Aitasin kaasa Eesti Toidupiirkond Mulgimaa õnnestumisele ning mitu aastat olen kaasa löönud Urissaare kantrifestivali korraldamises. Võimalusel osalen kodukoha teistes projektides ja nende turundamises (nt suvine tantsuetendus „Aig veerep armu müüdä“).

Enne Mulgimaale kolimist reisisin koos elukaaslasega mitu aastat ringi ja elasin mitmes välisriigis, kohtusin paljude toredate inimestega ja nägin imelist loodust.

Mida vabal ajal teed?

Tegelen rahvatantsuga ja tantsin Karksi-Nuia segarühmas „Kannapööre.“ Tantsimisega olen tegelenud pea terve elu, kuid järgmisel aastal on lootust tantsupeole saada just rahvatantsijana. Varasemalt olen osalenud võimlejana.

Mulle meeldib ka süüa teha ja küpsetada ning mul on kodus väga palju toataimi, mida hea meelega paljundan ja sõpradele edasi jagan. Joonistada ja käsitööd nokitseda on ka tore, kuid viimasel ajal ei ole nendega eriti tegeleda jõudnud.

Mis on praegu sinu arvates kodanikuühiskonnas Eestis eriti hästi ja mis vajaks veel turgutamist?

Meil on palju inimesi, kellel on väga lahedad ideed ja pealehakkamist, kes viivad läbi erinevaid sündmusi ja kodanikualgatusi.

Kodanikuühiskond – see olemegi meie. Soovin, et kõik võiksid veel julgemalt kaasa lüüa, tegutsedes, märgates ja osaledes. Vähem negatiivsust ja rohkem suhtumist:„Kus viga näed laita, seal tule ja aita!“

Aitäh, Mae, vastuste eest! Soovime sulle jõudu töös ja kerget jalga tantsupõrandal. Kel tarvis, saab Maega ühendust e-posti aadressil Mae.Rae@kysk.ee või telefoni teel helistades numbrile +372 5303 3378.

Rahvatantsurühm Kannapööre Lido di Jesolo rahvusvahelisel folkfestivalil Itaalias, seljas Karksi kandi rõivad. Foto: erakogu

Küsis:

Priit Põiklik

kommunikatsioonijuht