Rahvusvahelise koostöö toetused on selleks aastaks jaotatud

Katre Tamm
19. juuli 2023


Reisitoetuste, välisprojektide toetamise ja rahvusvaheliste katusorganisatsioonide suursündmuste 2023. aasta konkursid on suletud, sest selleks ette nähtud toetusraha on ära kasutatud. Kolme suuna rahaline maht oli kokku 100 000 eurot.

Sel aastal said toetust kuus rahvusvahelist suursündmust, mis Eestis toimumas või juba toimunud. Üheks näiteks juunis toimunud päranditeemaline konverents Tallinnas või mai lõpus aset leidnud jätkusuutliku tuleviku Euroopa konverents, mida huvilised saavad järelevaadata siit.

Reisitoetusi taotleti 45 korral ja positiivse vastuse sai neist 42 taotlust. Reisid toimusid lisaks Euroopa riikidele sellistesse sihtkohtadesse nagu Uruguai, Kolumbia ja Lõuna-Korea. Ajaliselt pikima reisi võtsid ette MTÜ Loomuse entusiastid, kelle sõit Brüsselisse kestis 26 tundi. Lennukisõitu välditi keskkonna kaitsmise eesmärgil. Loe MTÜ Loomuse reisikirja ja sündmuse kokkuvõtet siit.

Välisprojektidele andis KÜSK kaasrahastust viiel korral. Need viis organisatsiooni on Sihtasutus Keskkonnaõiguse Keskus, Mittetulundusühing Korruptsioonivaba Eesti, MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskus, Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituut ja SCULT SIHTASUTUS. Kokku taotlesid need organisatsioonid peamiselt Euroopa välisfondidest pisut üle 710 tuhande euro toetusraha.

KÜSK soovib kõikidele toetuse saajatele edukat toetuse kasutamist. Järgmine võimalus reisitoetuste konkurssidel osaleda on aastal 2024. Jälgi infot KÜSKi kodulehel, liitu KÜSKi infokirjaga ja jälgi KÜSKi Facebooki lehte. Lisaks saad rahvusvaheliste konkursside tingimuste kohta lugeda siit. Avatud voorude kohta KÜSKis saad infot siit.

Katre Tamm

koordinaator

  • kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmi koordineerimine