Euroopa ajaloolise mälu taotlusprojektid peavad tõstma meie teadlikkust ajaloost, meie võrdsusest ja ühisest väärtusruumist

Priit Põiklik
6. märts 2024


Berliini kesklinnas Saksamaal asuv mälestusmärk holokausti ohvritele

Euroopa ajaloolise mälu taotlusvoor kutsub esitama projekte, mis aitavad suurendada Euroopa kodanike teadlikkust ühisest ajaloost, kultuurist, kultuuripärandist ja meie väärtustest.

Taotlusvoor põhineb Euroopa Liidu strateegiatel ja poliitikatel, sealhulgas võitlusel antisemitismi, rassismi ning vihakõne vastu. Voor jaguneb alamvoorudeks, mille nimestikuga saate tutvuda siin.

Tegevused, mida toetatakse, on väga erinevad ja varieeruvad seinast seina. Alates eri liiki organisatsioonide koostöö ja sellest tekkiva sünergia loomise toetamisest, kuni väga erinevatest sihtrühmadest pärit inimeste kõnetamiseni, sealhulgas nende, kes seisavad silmitsi rassismi, antisemitismi, romavastasuse või muude diskrimineerimise ja sallimatuse vormidega.

Loe sellestki lähemalt vooru kodulehelt.

Projektides peab olema Euroopa mõõde ja toetatud tegevused saavad hõlmata koolitusi, avalikke arutelusid, näitusi, teadlikkuse tõstmise kampaaniaid jm. Projektid peavad tagama soolise võrdõiguslikkuse ja järgima mittediskrimineerimist soodustavaid põhimõtteid.

Taotluste esitamise lõpptähtaeg on 6. juunil 2024 kell 18.

Lisainfo:

Marju Mäger

koordinaator

  • NULA inkubaatori koordineerimine;
  • kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmi koordineerimine