KÜSKi 2023. aasta augustikuu infokiri

Priit Põiklik
24. aug. 2023KÜSKi INFOKIRI
august 2023

Alates 4. septembrist saab esitada taotlusi vabaühenduste 2023. arenguhüppe toetuse saamiseks
2023. aasta vabaühenduste arenguhüppe toetuse taotluse saab tänavu esitada elektrooniliselt  TMS-is ajavahemikul 4.-25. septembrini. Taotletav summa on kuni 25 000 eurot. Lähem info meie kodulehel

.22. augustist saab esitada taotlusi kogukonna ja KOV-i koostöös planeeritud projektide toetamiseks, mille eesmärk on elanikkonnakaitse arendamine kogukondades
Selleks loodud kodanikuühiskonna innovatsioonifondi kogmaht on 875 000 eurot ja sel aastal saab fondist raha taotleda elanikkonnakaitset edendavate projektide elluviimiseks. Taotlemise tähtaeg on 30. november 2023. Lähem info meie kodulehel.

Elanikkonnakaitse arendamiseks mõeldud innovatsioonifondi taotlusvooru infopäev
toimub juba selle nädala reedel, 25. augustil kell 14 Zoomis. Kliki siia, kuidas infopäevaga liituda.

Tule vabaühenduste arengupäevale 9. septembril kell 11 Läänemaal Noarootsi käsitöökojas
Palun tutvu sündmuse kavaga siin ja registreeru hiljemalt 1. septembril siin. Sündmus on registreerunud osalejale tasuta.

KÜSKi rahvusvahelise koostöö toetused on selleks aastaks jaotatud
Nagu saab lugeda meie kodulehelt, on reisitoetuste, välisprojektide toetamise ja rahvusvaheliste katusorganisatsioonide suursündmuste 2023. aasta konkursid suletud, sest selleks ette nähtud toetusraha on tänavu aktiivselt ära kasutatud.

Vaata KÜSKi Youtube´ist ja Facebook´ist
Videod: Priit Põiklik/KÜSK

Pärnu Vabakooli Seltskes on Pärnu Vabakooli pidaja, taotles 2020. aastal KÜSKilt vabaühenduste arenguhüpet ettevalmistavas taotlusvoorus toetust arengukava koostamiseks kuni aastani 2025. Kõneleb Pärnu Vabakooli Seltsi juhatuse liige Eha Ristimets. Video võttis üles ja monteeris Priit Põiklik. Vaata Youtube´ist.

MTÜ Pärnu Loomelinnak projektijuht Andres Tölp kõneleb Pärnu muusikute kogukonnakeskuse loomise plaanist kesklinna, jõe ja Laia tänava vahelisele endisele tööstusalale. KÜSKi toetus projektile 2023. aasta vabaühenduste arenguhüpet ettevalmistavast taotlusvoorust oli 4000 eurot. Vaata Youtube´ist.

MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskus on KÜSKi pikaajaline koostööpartner. KÜSKist on keskus saanud toetust väga erinevatele tegevustele ja projektidele, sealhulgas välismaiste partneritega koostöö edendamiseks, osalemiseks rahvusvahelistel koostööseminaridel jne. Tegevjuht Pille Tsopp-Pagan. Vaata Youtube´ist.

Ühendus Isade Eest taotles 2023. aastal KÜSKilt vabaühenduste arenguhüpet ettevalmistava toetuse ning sai selle summas 4000 eurot tegevuskava koostamiseks. Võrus külas Marko Mõttusel, kes on Ühenduse Isade Eest juhatuse liige. Vaata Youtube´ist.

Kaisa Vahtmäe Ingliste külast Raplamaalt on kogukonna eestvedaja stipendiumi saaja. Stipendiumi suurus 5000 eurot. . Vaata Facebook´ist.

Pärnumaa vabaühenduste konsultant Evelin Seppor: raha on oluline vahend vabakonna toimimiseks, aga kirg ja soov panustada võivad olla tugevamadki
Loe meie kodulehelt.

Lääne-Viru vabaühenduste konsultant Kristina Nurmetalu: kriis võib anda teinekord hea võimaluse, et kogukondi aktiveerida
Meie kodulehelt saab lugeda.

„Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmis“ ehk CERV programmis praegu avatud kahe meetme voorud. KÜSK on CERV programmi kontaktpunkt Eestis.

* Kuni 9. septembrini on avatud taotlemine kodanike kaasatuse ja osaluse meetme voorus.
Eestikeelne kokkuvõte voorust ja viited Euroopa Komisjoni lehele, kuhu taotlus tuleb sisestada siin.
* Kuni 19. septembrini on avatud sõpruslinnade taotlusvoor.
Eestikeelne kokkuvõte voorust ja viited Euroopa Komisjoni lehele, kuhu taotlus tuleb sisestada siin.
* 6. septembril kell 10.45 kuni 13.00 toimub veebis sõpruslinnade meetme infosessioon „Küsimused ja vastused“. Korraldaja on Euroopa Komisjon ja liituda saate selle lingi kaudu.

CERV programmi eestikeelne Facebooki leht www.facebook.com/cervestonia ootab jälgijaid. Uued ja temaatilised postitused igal teisipäeval ja neljapäeval!

* CERV programmi tulevaste voorude kohta leiad infot siit
* Kuidas leida rahvusvahelist partnerit. Vaata siit.
* Mis on kaasrahastus? Kui palju on seda CERV programmis vaja ja kuidas seda saada? Vaata siit.
* Kuidas Euroopa Komisjon CERVi projekte hindab? Vaata ja uuri lähemalt, kuidas täpsemalt.

Tule ja kandideeri KÜSKi tööle projektijuhiks!
Tööüleasnnete kulka kuulub Euroopa Liidu struktuuritoetuste meetme „Kodanikuühiskonna mõju suurendamine ja arengu toetamine“ tegevuste planeerimine ja elluviimine. Loe lähemalt siit.

NB! Tasuta abi ja nõu vabaühendustele ja kogukondadele käeulatuses igas maakonnas
Igas maakonnas asuvates arenduskeskuses töötavad vabaühenduste konsultandid, kellelt vabaühendused saavad tasuta nõu oma organisatsiooni arendamiseks, projektitaotluste koostamiseks ning toetajate leidmiseks. Kontaktid on siin.
Küsimustele leiad vastused ka lehelt mtyabi.ee

Infokirja koostas Priit Põiklik
priit@kysk.ee
tel 505 5222

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital
Vabaduse plats 2, III korrus, Viljandi 71020
Reg.nr. 90009654
E-post: kysk@kysk.ee
Meie kontaktid