KÜSKi 2023. aasta juunikuu infokiri

Priit Põiklik
22. juuni 2023


KÜSKi INFOKIRI
juuni 2023

Taas on avanenud üks KÜSKi aasta olulisemaid toetusmeetmeid – vabaühenduste arenguhüppe taotlusvoor
2023. aasta vabaühenduste arenguhüppe toetuse taotluse saab esitada TMS-is ehk kultuuriministeeriumi toetuste menetlemise infosüsteemis ajavahemikul 4.-25. septembrini (k.a.) 2023. aastal. Toetust saab nagu ikka taotleda vabaühendus, mis tegutseb avalikes huvides, mille tegevus on avalik ning juriidiliseks vormiks mittetulundusühing või sihtasutus. Taotletav summa on kuni 25 000 eurot.
Lähem info meie kodulehel.
Meie Youtube´i kanalilt saad vaadata 16. juunil peetud taotlusvooru infopäeva salvestust.

KÜSKi eestvedamisel valmis riigi sotsiaalse innovatsiooni visioon aastani 2030
Tutvu dokumendiga siin.

Vaata KÜSKi Youtube´ist

MTÜ Hüüru Külaselts. Külakeskuse juht Kaire Raiend. Video Priit Põiklik/KÜSK
MTÜ Hüüru Külaselts sai SA-lt Kodanikuühiskonna Sihtkapital 2021. aastal arenguhüppe ettevalmistamise toetuse 2185 eurot arengukava koostamiseks aastateks 2021-2026. Käisime Hüürus 15. aprillil 2023. aastal. Vaata Youtube´ist.

MTÜ Alutaguse elulaadikoda. Projektijuht Kristjan Habakukk. Video: Priit Põiklik/KÜSK
MTÜ Alutaguse elulaadikoda sai SA-lt Kodanikuühiskonna Sihtkapital 2022. aastal Ida-Virumaa vabaühenduste investeeringutoetuse 4655 eurot ühingu võimekuse tõstmiseks sündmuste läbiviimisel. Käisime Ida-Virumaal Iisakus asuvas Alutaguse Elulaadikojas 30. mail 2023. aastal. Vaata Youtube´ist.

Veel võimalik esitada jooksvalt taotlusi välisprojektide toetamiseks
Loe lähemalt meie kodulehelt.

Viljandimaa vabaühenduste konsultant Kätrin Hanschmidt: „Mida madalamad on lävepakud, seda enam inimesi neist üle astub“
Millised nõustamisteenuseid saavad vabaühendused Viljandimaal, loe meie kodulehelt.

Maris ja Meel – Võrumaa vabaühenduste nõustamistandem
Saage tuttavaks – need on SA Võrumaa Arenduskeskus uued konsultandid, kes tiimina vabaühendustele ja kogukondadele tuge pakuvad. Loe KÜSKi kodulehelt.

Selgusid tänavused rahvuskaaslastest noorte erialase praktika stipendiumi saajad
Kes välisministeeriumi ja KÜSKi koostöös toimunud stipikonkursil valituks osutusid ja millist praktikat nad tegema hakkavad, loe uudisest.

Üle-võlli kiiged KÜSKi toel Tartus ja suvel mujalgi Eestis
Spordiklubi Dorpat Kiiking sai 2021. aastal KÜSKi arenguhüppe toetuse summas 24 998,25 eurot. Projekti eesmärk on spordiklubi võimekuse tõstmine läbi uute kiikingukiikede soetamise ja spordiala propageerimise. Loe edasi siit.

KÜSKi toetatud rahvusvahelisel pärandikaitse seminaril rõhutati, kui oluline on n-ö tühjade lehekülgede vältimine ajaloos
Pärandi ja muinsuskaitsega tegelev rahvusvaheline organisatsioon ICOMOS korraldas 20. juunil Tartu Ülikooli raamatukogus avaliku seminaril „20. sajandi pärandi väljakutsed ja vastuolud“, kus arutati pärandikaitse teemasid nii Eesti kui paljude teiste riikide näitel. Kohal käis toetuste koordinaator Sandra paulus. Loe meie kodulehelt.


Tänu KÜSKi toetusele pakub Kiikla rahvamaja nüüd ka ööbimisvõimalust
Lugu meie kodulehel refereeritud ajalehest „Põhjarannik“.

CERV programmi kontaktpunktid tõdesid Rootsis toimunud kohtumisel, et suure rahvusvahelise projekti vedaja leidmine on suur väljakutse
“Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmi” ehk CERV programmi järjekordne kontaktpunktide kohtumine toimus 13. ja 14. juunil Rootsis, Stockholmis. Loe meie kodulehelt, mida seal arutati.

CERV programmis praegu avatud kahe meetme voorud. KÜSK on CERV programmi kontaktpunkt Eestis

  • kuni 9. septembrini on avatud taotlemine kodanike kaasatuse ja osaluse meetme voorus. Eestikeelne kokkuvõte voorust ja viited Euroopa Komisjoni lehele, kuhu taotlus tuleb sisestada siin.
  • kuni 19. septembrini on avatud sõpruslinnade taotlusvoor. Eestikeelne kokkuvõte voorust ja viited Euroopa Komisjoni lehele, kuhu taotlus tuleb sisestada siin.
  • 23. juunil 2023 kell 10.45 toimub Euroopa Komisjoni infopäev veebis, kus tutvustatakse sõpruslinnade meetme “associated partner” otsingut ja taotluse sisestamist. Korraldaja on Euroopa Komisjon ja liituda saate selle lingi kaudu.
  • 29. juunil 2023 kell 11.00 toimub Euroopa Komisjoni infopäev veebis, kus toimub kodanike kaasatuse ja osaluse vooru kohta küsimuste ja vastuste virtuaalse voot. Infopäev toimub inglise keeles. Registreerimine on avatud ja seda saab teha siin.
  • CERV programmi eestikeelne Facebooki leht http://www.facebook.com/cervestonia ootab jälgijaid. Uued ja temaatilised postitused igal teisipäeval ja neljapäeval!
  • CERV veebis leiad nüüd infot, kuidas leida rahvusvahelist partnerit. Vaata siit.
  • CERV programmi tulevaste voorude kohta leiad infot siit.

Vabaühenduste Liit kutsub vabakonna suvekooli 2023
Ka selle aasta augustis on vabaühenduste inimesed oodatud vabakonna suvekooli. Kohtume 17.-18. augustil Pärnumaal Klaara-Manni puhke- ja seminarikeskuses. Ähem info heakodanik.ee.

Soovime kõigile head kalendrisuve algust, väärikat võidupüha ja vahvat jaanipäeva!
Värsked uudised meie kodulehel.

NB! Tasuta abi ja nõu vabaühendustele ja kogukondadele käeulatuses igas maakonnas
Igas maakonnas asuvates arenduskeskuses töötavad vabaühenduste konsultandid, kellelt vabaühendused saavad tasuta nõu oma organisatsiooni arendamiseks, projektitaotluste koostamiseks ning toetajate leidmiseks. Kontaktid on siin.
Küsimustele leiad vastused ka lehelt mtyabi.ee

Infokirja koostas Priit Põiklik
priit@kysk.ee
tel 505 5222

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital
Vabaduse plats 2, III korrus, Viljandi 71020
Reg.nr. 90009654
E-post: kysk@kysk.ee
Meie kontaktid