Selleks, et saavutada selgemat ja suuremat vabaühenduste ja nende tegevuse mõju ühiskonnas, tuleme ühingutele appi varases arenguetapis. Aitame kaasa ühingute eneseanalüüsile ja arenguplaanide väljatöötamisele, sotsiaalse ettevõtlusega tegutsemisega alustamisele. Kui sa tead, mis on sinu arengukohad ning tead ka parimaid viise, kuidas kiiresti ja jõudsalt järgmisele arenguastmele jõuda, siis on potentsiaal oma sihtrühma jaoks vajalikul moel olemas olla ka oluliselt suurem.Toetuse saamiseks peavad vabaühendused selgelt oma olemasolu vajadust põhjendama – miks on teema, millega nad tegelevad, oluline ja miks just see organisatsioon ja sel viisil on parim seda tegema, sihtrühmale lisaväärtust looma. Taotluse ettevalmistamiseks soovitame konsulteerida maakondliku arenduskeskuse vabaühenduste konsultandiga. Neid leiab kõikidest maakondadest ja nad pakuvad tasuta konsultatsioone aitamaks teil taotlusi hästi läbi mõelda ja selgelt kirja saada. Kontaktid leiate SIIT. Projekti tulemusena esitab taotleja vähemalt ühe järgnevast:
Tegevuskava arenguhüppe saavutamiseks või arenguprogrammi oma sihtrühma kuuluvate avalikes huvides tegutsevate vabaühenduste arendamiseks.
Projekti tulemuseks olev tegevuskava või äriplaan peavad olema koostatud nii ühingu sihtrühma kui ühingu tegevuste ja tulemustega seotud osapooli kaasavalt, koosloomes või ühise arutelu meetodeid kasutades. Täpsem plaan selleks peab välja tulema taotlusest. Projekti tulemuslikumaks ettevalmistamiseks ja elluviimiseks tuleb kaasata arenguekspert väljastpoolt vabaühendust, kes nõustab ühingut kogu projekti vältel. Kogemused on näidanud, et väljastpoolt ühingut kaasatud asjatundja abil on projekti tulemused olnud paremad ja nende hindamine sisukam. Eksperdi roll projektis tuleb taotluses konkreetsete tegevustena kirja panna, vajadusel ka kulude kalkulatsioonis arvestada. Eksperdi võib ise otsida või valida meie kodulehel olevate seast. Toetust saab küsida kuni 4000 eurot. Omapanuse nõuet ei ole. Taotlusvoorus on abikõlblikud kõik kulud, mis on seotud projekti eesmärgi saavutamisega ehk aitavad kaasa kas arenguhüppe tegevuskava või äriplaani loomisele.
Taotlemise tingimused ja vormid
Toetust saab taotleda avalikes huvides tegutsev vähemalt üheaastane vabaühendus (MTÜ või sihtasutuse vormis). Tema tegevuse kohta peab olema veebis võimalik avalikult infot leida. Taotleja ei tohi olla avaliku ega ärisektori valitseva mõju all. Ka erialaliidud, kutseühingud on oodatud taotlejad, ent selgelt peab välja tulema, et toetus läheb nende liitude/ühingute avalikes huvides tehtavate suundade arendamiseks. Ootame taotlusi hiljemalt 4. veebruariks 2020 kell 15.00 digitaalselt allkirjastatuna aadressile kysk@kysk.ee Taotlusdokumendid:
MTÜ äriplaani koostamine finantssuutlikkuse tõstmiseks
Projekti eesmärk on tõsta ühingu finantssuutlikkust äriplaani abil ning võimestada eesmärgipärast tegevust.
Pere- ja vägivallatöö kompetentsikeskuse Hingekeel realistliku tegevuskava loomine organisatsiooni arendamiseks
Projekti eesmärk on läbi organisatsiooni vajaduste kaardistamise, toimiva tegevusmudeli leidmise, koostöölepete arutelude ja sihtgrupiküsitluse, luua toetav vundament ühingu edasisele arengule, mille väljundiks on pere- ja vägivallatöö kompetentsikeskuse väljaarendamise realistlik tegevuskava.
Eesti Keskkonnahariduse Ühingu arenguhüppe tegevuskava loomine
Projekti tulemusena on Eesti Keskkonnahariduse Ühingu liikmeskonda kaasates ja eksperti toel analüüsitud ühingu arenguvajadusi ning koostatud realistlik tegevuskava ühingu arengu kavandamiseks.
Karksi-Nuia aianduse ja mesinduse selts Meepealinna veduriks
MTÜ Karksi-Nuia aianduse ja mesinduse selts on välja töötanud tegevuskava viieks aastaks, et olla tulevikus Karksi-Nuia kui Meepealinna tegevuste veduriks.
Külakogukondade võimekuse tõstmine ja tegevuskava.
Projekti toel on analüüsitud külaseltside tänast tegevust, selgitatud välja nägemus külaelu vajadustest, probleemidest ja ootustest tulevikus ning sõnastatud tegevuskava dokument, mis aitab tõsta külakogukondade võimekust osaleda oma elukeskkonda puudutavates otsustusprotsessides, edendada koostööd kogukondade ja kohalike omavalitsuste vahel ning luua suuremat sidusust Hiiumaa Kodukandi liikmete võrgustikus.
Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi strateegia 2021-2025
Projekti eesmärk on Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi strateegiliste eesmärkide paika panemine läbi sihtrühmade
ootuste kaardistamise ning neile vastavate strateegiliste etappide sõnastamise ja avalikustamise.
Projekti eesmärk on organisatsiooni senist tegevust analüüsides ja arenguvajadusi kaardistades välja töötada strateegiline toimimismudel ja paika panna edasine arenguprogramm ning jätkusuutlik tegevuskava organisatsiooni esimese fookusvaldkonna – finantssüsteemi läbipaistvuse ja vastutustundlikkuse suurendamine – eesmärkide täitmiseks.
Balti Keskkonnafoorumi mõju hindamise tegevuskava koostamine
Projekti eesmärk on Balti Keskkonnafoorumi mõju hindamise tegevuskava koostamine, et lihtsamini leida erinevate projektide-vahelist sünergiat võimendamaks nende vastastikust mõju.
Waldorfkool Läte kasvamine ja areng
Projekti eesmärk on Waldorfkool Läte strateegiliselt planeeritud ja mõjus areng – läbimõeldud, kokkulepitud ning vajadusi ja võimalusi tasakaalustatult arvestav toimemudel uues arengufaasis.
Projekti tulemusel valmib Waldorfkool Läte arengukava aastateks 2020-2025.
Turundushüppeks valmis
Projekti eesmärgiks on luua Libertas Kliinik MTÜ turunduse tegevuskava edasiseks arenguhüppeks.
Saue TKD arenguhüpe
Saue Taekwondoklubil on koostatud äriplaan koos finantsprognoosidega ning hinnastatud teenused klubi stabiilseks ja järjepidevaks toimimiseks ning omatulu teenimiseks.
Metsloomaabi
Projekti tulemusena valmib tegevuskava MTÜ Eesti Metsloomaühing järgnevate arenguhüpete saavutamiseks.
Tegevuskava loomine Balti Uuringute Instituudi kaasamis- ja kommunikatsioonivõimekuse arendamiseks
Projekti eesmärk on luua eeldused Balti Uuringute Instituudi (IBS) tegevuse ühiskondliku mõju suurendamiseks, analüüsides arenguvõimalusi IBSi sidusrühmade kaasamise praktikas ja kommunikatsioonis ning töötades analüüsitulemuste põhjal välja kaasamis- ja kommunikatsioonivõimekuse arendamise tegevuskava.
Kastist välja arengukava
Eesmärk:
Ühenduse meeskonna poolt teadlikult koostatud arengukava aastani 2025 aitab kaasa ühingu tegevusvõimekuse suurendamisele, saavutamaks ühenduse põhikirjaliste eesmärkide elluviimisel ja tegutsemisel olulise arenguhüppe.
Arengustrateegia ja tegevuskava koostamine VVV SA arenguhüppeks
Suurenenud on Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutuse tegevusvõimekus oma arengu analüüsimisel, mis on saavutatud sihtasutuse uue arengustrateegia koostamisega koos tegevuskavaga arenguhüppeks.
Võluvõru tegevuskava
MTÜ Võluvõru tegevuskava aastateks 2020-2025 on koostatud kõigi osapoolte huvisid ja vajadusi silmas pidades.
MTÜ Maana tegevuskava koostamine
Projekti eesmärgiks on koostada MTÜ Maana arenguvajadusi analüüsides, kogukonda kaasavalt ühingu jätkusuutlikkust ja arenguhüpet võimaldav tegevuskava.
Rakendusliku Antropoloogia Keskuse võrgustiku liikmete arenguvajaduste analüüs uute teenuste arendamiseks
Projekti eesmärgiks on analüüsida Rakendusliku Antropoloogia Keskuse võrgustiku liikmete arenguvajadusi ja koostada tegevuskava organisatsiooni pakutavate teenuste laiendamiseks.
MTÜ Räpina Avatud Noortekeskuse analüüsi ja koostöö kaudu arenguhüpe: „TÄHELEPANU! VALMIS OLLA! LÄKS!“
MTÜ Räpina Avatud Noortekeskusel valmib arenguhüppe saavutamiseks realistlik tegevuskava.
Mittetulundusühingu Eesti Fotopärand arenguhüppe tegevuskava ja teenuste väljatöötamine
Projekti eesmärk on mittetulundusühingu Eesti Fotopärand arenguhüppe tegevuskava ja teenuste väljatöötamine.
Loomade nimel: fundraisingu arenguhüppe plaan
Projekti eesmärgiks on MTÜ Loomus fundraisingu tegevuskava koostamine loomaks tugeva aluse Loomuse arenguhüppele ja suurendamaks loomade eestkoste jätkusuutlikkust.
Arenguhüppe eelprojekt 2020
Eesti Tsöliaakia Selts (ETS) valmistub arenguhüppeks ning sellega seoses soovime raha taotleda KÜSKi vabaühenduste arenguhüpet ettevalmistavast taotlusvoorust 2020, et selgitada välja ja analüüsida arenguhüppe fookust, panna paika arenguhüppe tegevuskava ning valmistada organisatsiooni juhtimissüsteemi ette arenguhüppeks.
Toimivam ETA – süsteemne struktuur, tegevusmudel ja arenguplaan
Eesmärgiks on Eesti Tantsuagentuuri struktuuri ja tegevusmudeli mõtestamine ning sellest lähtuva arenguplaani välja töötamine.
ETHLi arengustrateegia – kaasatud ja võimestatud tantsuvaldkond
Eesmärgiks on MTÜ Eesti Tantsuhuvihariduse Liidu arengustrateegia loomine, mis võimaldab tõhusamalt liikmesorganisatsioone kaasata ja võimestada.
Nähtamatud Loomad kui arvamusliider
Projekti eesmärgiks on meedia valdkonna arenguhüpet võimaldava tegevuskava valmimine, mis arendaks meie ühingu võimekust juhtida avaliku arvamuse kujunemist farmiloomade heaoluga seotud teemadel.
MTÜ Tamsalu Wana Waksal arenguplaani koostamine
MTÜ-l Tamsalu Wana Waksa on olemas tegevuskava Tamsalu Kitsarööpmelise jaamahoone hoonetekompleksi kasutusele võtmiseks ning arenguplaan (äriplaan) aastateks 2020-2025 töötamiseks majanduslikult elujõulise keskusena, toetades vabatahtlikku tööd ja osutades mitmekesiseid teenuseid erinevatele sihtrühmadele.
Piiridest välja
Projekti „Piiridest välja“ eesmärgiks on Eesti Rahvapärimuse Kooli võimekuse, liikmete ootuste ning partnerlussuhete hindamine, et valmistada ette läbimõeldud tegevuskava turundusplaani elluviimiseks.
Pärnu Vabakooli Seltsi arengukava kuni aastani 2025 koostamine
Pärnu Vabakooli Seltsi arengukava koostamine kuni aastani 2025.
MTÜ Maarja-Magdaleena Gild- „Näoga tuleviku suunas“
MTÜ’l on selge arusaam ühingu sisesest hetkeolukorrast ja paika pandud 5 aasta arengukava ning tegevuskava et leida uus hingamine ja tagada ühingu jätkusuutlik tegutsemine.
Eesti Toidupanga võrgustiku arenguplaani loomine
Projekti eesmärk on luua eksperdi kaasabil arengukava, mille täitmise tulemusel ühtlustub Eesti toidupankade igapäevatöö ning tekib ühtne efektiivne ja professionaalne töömudel.
Soome-Ugri Filmifondi organisatsioonistruktuur ja kommunikatsioon
MTÜ FUFFi organisatsioonistruktuuri loomine ja selle avalikkusele, sihtrühmale ja toetajatele arusaadavaks ja kättesaadavaks tegemine.
Harmi mõisakompleksi äriplaan
Projekti tulemusel on kaardistatud MTÜ arenguvajadused, koostatud tegevuskava ning kooskõlas tegevuskavaga pandud kokku äriplaan, mida järgides MTÜ Harmi Haridusselts on jätkusuutlik põhikirjast tulenevate eesmärkide elluviimisel.
Tartu Vaba Waldorfkooli Seltsi äriplaani ja kommunikatsioonikava koostamine
Koostatud on äriplaan ning seltsi sise- ja väliskommunikatsiooniplaan, mis omavahel seotult moodustavad tegevuskava, et 30-aastane Tartu Vaba Waldorfkooli Selts saaks jätkata senisest veel tugevamana ja ühtsemana.
Eesti Reumaliidu huvikaitse arendamine
Projekti eesmärgiks on liidu uus toimiv struktuur, mis võimaldab liidu põhikirjalisi eesmärke ellu viia.
Käesolev vabaühenduse arenguhüpet ettevalmistav projekt sisaldab tegevusi, mis on vajalikud rahvusvahelise pilootprojekti raames käivitatava, avalikes huvides tegutseva sotsiaalrestoran loomiseks Tallinnas.
Jalgpalliklubi FC Santose kaubamärgi taasloomine ja kompleksse turundusplaani koostamine
Projekti eesmärk on koostada kompleksne ja iga klubi osa hõlmav rebrändimine ning turundusplaan jalgpalliklubile FC Santos.
Teeme koos – MTÜ Jaanilaia tegevuskava loomine läbi eakate vajaduste kaardistamise
Projekti eesmärk on kaardistada MTÜ Jaanilaia tegevuse laiendamise võimalused ning sihtrühma ootused, et koostada tegevuskava valla kõikidesse piirkondadesse jõudmiseks.
Arenguhüpe kommunikatsioonivõimekuse tõusu kaudu
Projekti eesmärk on, et projekti lõpuks on ühingul läbimõeldud kommunikatsioonistrateegia ja -kava, mis toetab organisatsiooni võimekust saavutada oma põhikirjalisi eesmärke.
Tagasi Kooli äriplaan
Välja on töötatud Tagasi Kooli sotsiaalse ettevõtluse äriplaan koos finantsprognoosidega 2020-2022.
Lisainfo vooru kohta:
Kerstin Rei
koordinaator
kodanikuühiskonna innovatsioonifondi taotlusvoor;
kogukonna eestvedaja stipendium;
investeeringutoetus vabaühendustele Ida-Viru maakonnas;