Reisitoetuste konkurss 2024. aastal
Taotlusvoor suletud
Reisitoetuste konkurss on taotlemiseks suletud.
Käesoleva aasta reisitoetuste eelarve on 30 000 eurot ja on ära taotletud.
Toetatud sündmuste ja projektidega saab tutvuda siin.
Reisitoetuste konkurss on mõeldud Eesti vabaühenduste rahvusvahelise koostöövõimekuse toetamiseks.
Toetust saab taotleda rahvusvahelist koostööd tegevate vabaühenduste huvikaitseks ja teadmussiirdeks vajalike reisikulude katmisel, eelkõige:
- osalemiseks välisriigis avalikul kodanikuühiskonna üritusel Eesti kogemuse jagamiseks (nt ettekande pidamine, arutelu juhtimine, jms);
- osalemiseks rahvusvahelise katusorganisatsiooni üritusel Eesti liikmena;
- osalemiseks välisvahenditest toetatava rahvusvahelist koostööprojekti ettevalmistaval töökoosolekul;
- osalemiseks taotleva vabaühenduse tegevusega seotud koolitusel;
- väliseksperdi kutsumiseks Eestis toimuvale kodanikuühiskonna avalikule üritusele või koolitusele, kui tema kogemust jagatakse avalikkusega (artikkel, intervjuu vmt).
Toetuse saamiseks tutvu konkursi tingimustega ning esita KÜSKile taotlus koos nõutud lisadega kultuuriministeeriumi toetuste menetlemise infosüsteemi (TMS) kaudu.
Taotlus tuleb esitada taotleva ühingu seadusliku esindaja või selleks volitatud isiku poolt vähemalt 20 kalendripäeva enne reisi algust kultuuriministeeriumi toetuste menetlemise infosüsteemi (TMS) kaudu aadressil https://toetused.kul.ee/et/login ning taotlusega koos tuleb esitada:
- sündmusel osaleja CV;
- sündmuse kava/kutse;
- vajadusel esindusõigust tõendav digitaalselt allkirjastatud volikiri.
Toetuste menetlemise infosüsteemi kasutamise juhendi leiate siit. Leheküljelt nr 22 leiate uue taotluse koostamine ja esitamine.
Infosüsteemiga seotud tehniliste probleemide puhul palun kirjutage tms@kul.ee
Taotluse rahuldamise korral eraldab KÜSK toetuse käskkirja alusel, eraldi toetuslepingut ei sõlmita. Enne taotlemist tutvu kindlasti reisitoetuste tingimustega!
Konkurss on jooksvalt avatud. Konkursi eelarve on 30 000 eurot ja taotlusi võetakse vastu kuni eelarves raha jätkub.
Rahvusvahelise suuna konkursside infopäev Zoomis toimus 12. märtsil kell 15.00 ja on järelvaadatav siin:
- nõuded taotlejale (salvestusel algab selle tutvustus 0:50)
- reisitoetuste konkurss (algab 5:17)
- välisprojektide toetamise konkurss (algab 20:17)
- rahvusvaheliste katusorganisatsioonide suursündmuste konkurss (algab 25:03)
- taotluste menetlemise süsteemi (TMS) lühitutvustus (algab 32:12)
KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED
Millisel juhul on taotlusele vaja lisada volikiri?
Taotlusele on volikiri vaja lisada siis, kui ühingu juhatusel on jagatud esindusõigus ehk juhatuse liikmetel on õigus esindada ühingut ühiselt – näiteks on juhatuses kaks juhatuse liiget ning nad on esindusõiguslikud ainult koos (seda saab iga ühingu puhul kontrollida E-Äriregistrist plokist “Esindusõigused”).
Sellisel juhul on õigus taotlus esitada kas:
a) esindusõiguslikel juhatuse liikmetel koos;
b) volitatud isikul, keda on volitanud esindusõiguslikud juhatuse liikmed koos.
Taotlust saab esitada üks inimene, seega tuleb taotlusele jagatud esindusõiguse puhul lisada volikiri milles kõik jagatud esindusõigusega isikud (ülaloleva näite puhul siis kaks juhatuse liiget) on andnud õiguse taotluse esitanud isikule üksi taotlust esitada.
Kui ühingul ei ole sellist erisust ehk ühingut võib kõikide tehingute tegemisel esindada iga juhatuse liige siis eraldi volikirja vaja ei ole. Kui taotluse esitajaks TMSis on keegi teine kui juhatuse liige, saab iga juhatuse liige TMSis anda volituse ning eraldi volikirja vaja ei ole.
Kuidas TMSis volitust anda leiab TMSi juhendist SIIT, leheküljelt 16.
Kas reisikindlustuse, sh reisitõrkekindlustuse, sõlmimine on kohustuslik?
Reisikindlustuse sõlmimine ei ole kohustuslik, vaid soovituslik. Reisikindlustus, sh reisitõrkekindlustus, on aluseks kompensatsioonile reisi ära jäämisel. Kui reis jääb mingil põhjusel ära, tuleb esiti küsida tehtud kulude hüvitamist reisikindlustuse pakkujalt ning teenusepakkujalt (lennufirmalt, hotellilt vm). Juhul, kui kindlustus ega teenusepakkuja tehtud kulusid ei hüvita, hüvitab need KÜSK. Kui reisijal ei ole endal kehtivat reisitõrkekindlustust, siis saab KÜSKilt taotleda ühekordseks reisiks kindlustuskulude toetamist (Euroopa-siseste reiside puhul 50 euro ulatuses, Euroopa-väliste reiside puhul 100 euro ulatuses).
Milliseks perioodiks võib reisikindlustust sõlmida?
Reisikindlustuse toetust on võimalik taotleda poliisile, mis on sõlmitud reisi toimumise kuupäevade ulatuses ja mitte kauemaks. Näiteks – kui teil on sõlmitud/plaanite sõlmida pikema reisikindlustuse poliisi (aastaks vm), siis sellele toetust taotleda ei ole võimalik.
Reisikindlustuse toetamine on mõeldud toetamaks ühekordseks reisiks sõlmitud reisikindlustuse, sh reisitõrkekindlustuse, soetamist juhuks, kui reisijal kehtivat kindlustust ei ole ja erinevatel põhjustel ei ole mõistlik seda ka oma vahenditest sõlmida.
Kas piletid ja muud kulud peavad olema tehtud taotluse esitamise ajaks?
Ei pea. Taotluses võib välja tuua prognoositavad piletite, majutuse jm kulud võetud pakkumiste või turu keskmiste hindade alusel. Reisikindlustuse kulude toetuse taotlemisel ei pea taotlemise hetkel olema sõlmitud reisikindlustuse poliis, piisab taotlusvormil märgitud kindlustuse eeldatavast maksumusest.
Kas kütusekulu toetamine on võimalik?
Jah. Selleks tuleb taotluses välja tuua: sõidu algus- ja lõpp-punkt ning vahemaa kilometraaž; eeldatav kütusehind liitri kohta; kasutatava sõiduki keskmine kütusekulu; ning märkida nendele vastav eeldatav kütusekulu kokku.
Aruandes tuleb esitada sama kalkulatsioon reaalkulude baasil ning aruandele juurde lisada kütusekviitung ja sõiduks kasutatud auto kasutamisõigust tõendava dokumendi koopia (nt tehnilise passi koopia, sõiduki kasutamise volituse koopia vm).
Kas taotletaval toetusel on maksimummäär?
Ei, taotletava toetuse suurus ei ole piiratud. Üldjuhul toetab KÜSK ühe inimese sõitu. Kulude eelarvestamisel tuleb lähtuda mõistlikkuse ja säästlikkuse põhimõttest. Piletid peavad olema kas turisti- või tavaklassi piletid. Sõidukulude plaanimisel mõelge läbi, kas jaama/sadama ja hotelli vahel on nii ajaliselt kui rahaliselt mõistlikum kasutada ühistransporti või taksot.
Millal makstakse toetus välja?
Toetuse maksab KÜSK välja pärast reisi toimumist, aruande esitamist ja selle heakskiitmist. Toetus makstakse välja aruandes esitatud reaalsete kulude alusel, kuid mitte rohkem, kui KÜSKi juhatuse otsusega rahuldatud summas.
Aruanne tuleb esitada hiljemalt 30 kalendripäeva pärast reisi toimumist, soovi korral võib aruande esitada ka varem, esimesel võimalusel. Seejärel vaatab KÜSK aruande üle, vajadusel palub täpsustada või lisada puuduolevaid kuludokumente ning kui kõik on korras, kiidab aruande heaks ja maksab toetuse välja.
Millised dokumendid tuleb koos aruandega esitada?
Esitada tuleb kõikide kulude kohta 1) kuludokumendid (arved, kviitungid) ja 2) maksekinnitused ühingu arvelt nende kulude tasumise kohta, 3) sõidupiletite (lennu-, rongi-, bussi-, vm) koopiad.
Reisitõrkekindlustuse kulude puhul tuleb esitada ka kindlustuspoliis.
Sõiduauto kütusekulu puhul tuleb esitada auto kasutamist tõendava dokumendi koopia (tehnilise passi koopia, auto kasutamise volituse koopia vm).
Kas esitatud maksekinnitused võivad olla väljavõtted eraisiku arveldusarvelt?
Ei. Maksekinnitused tehtud kulude kohta peavad olema väljavõtted ühingu arveldusarvelt. Seda seetõttu, et KÜSK saab toetada ühingut, mitte eraisikut – taotlus tuleb esitada ühingu poolt, toetus eraldatakse ühingule ja toetada saame kulusid mis on tehtud ühingu arveldusarvelt.
Kui eraisik on endale ise soetanud piletid või teinud muud kulud, siis tuleb tal ühingule esitada kuluaruanne, mille alusel ühing kannab tehtud kulude summa eraisiku kontole. See maksekinnitus ühingu arvelt koos kuluarundega tuleb esitada koos aruandega.
Kas toetust saab taotleda ka mitme inimese reisiks?
Üldjuhul toetab KÜSK ühe organisatsiooni esindaja/väliseksperdi osalemiseks vajalikke reisikulusid.
Mis juhtub, kui reis jääb ära või midagi muutub?
Sellisel juhul saatke palun esimesel võimalusel selle kohta läbi TMSi teade. Kui muutuvad sündmuse kuupäevad või osalev inimene, siis teie kirjaliku teate alusel vormistab KÜSK uue juhatuse otsuse, millega fikseeritakse need muutused ära.
Kui reis jääb ära ja sellest tulenevalt ka toetus kasutamata, siis vormistame teie kirjaliku teate alusel KÜSK juhatuse otsuse, millega fikseerime toetusest loobumise ja vabastame teile eraldatud toetuse summa.
Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, siis võta ühendust konkursi koordinaatoriga.
Sandra Paulus
koordinaator
- Šveitsi-Eesti koostööprogrammi meetme „Sotsiaalse kaasatuse toetamine“ sotsiaalse innovatsiooni alategevuste koordineerimine