KÜSKi 2023. aasta jaanuarikuu infokiri

Priit Põiklik
27. jaan. 2023KÜSKi INFOKIRI
jaanuar 2022

Vabaühenduste arenguhüpet ettevalmistava 2023. aasta toetuse (AHE23) taotlemine AVATUD veel nädal aega!
Taotlusvooru kuulutasime välja juba eelmisel aastal, elektrooniliselt saab taotluse esitada TMS-is. Taotluse esitamise tähtaeg on 3. veebruar 2023 kell 15.00. Kogu vajalik info toetumeetme kohta meie koduleheküljelt siit.

Rahvuskaaslastest noortele suunatud 2023. aasta stipendium (RKS23) erialase praktika teostamiseks Eestis.
Välisministeerium ja KÜSK kutsuvad välismaal elavaid Eesti noori kandideerima stipendiumile erialase praktika läbimiseks Eestis. Taotluse esitamise tähtaeg on 24. aprill 2023 kell 15.00. Loe lähemalt siit.

Eesti väliskogukondade väljaannetele suunatud toetusprogrammi 2023. aastal (VEAJAL23). Taotlemine lõpeb esmaspäeval!
Välisministeeriumi ja KÜSKI ühiselt korraldatud toetusmeede on mõeldud väljaspool Eestit ilmuvate eestikeelsetele kogukonnalehtede ja -ajakirjade väljaandmise toetamiseks. Taotlemine avatud 30. jaanuarini kell 15.00. Loe täpsemalt siit.

Tule koosloome, innovatsiooni ja toetusprogrammide seminarile!
Kui pead oluliseks uuendusi kogukonnas või ühiskonnas, viid ellu või toetad algatusi, sind kõnetavad koosloome ja innovatsiooni näited ning rahastusvõimalused pakuvad huvi, siis vali enda jaoks sobiv seminari toimumise koht:
K 01.02 Tallinna Ülikoolis kell 10.30-14.00
T 07.02 Tartu Loodusmajas kell 13.00-16.30
T 28.02 Pärnu Uue Kunsti Muuseumis kell 13.00-16.30
T 14.03 Tapa Kultuurikojas kell 13.00-16.30
T 21.03 virtuaalselt kell 14.00-16.00
T 28.03 Risti Loomemajas Läänemaal kell 13.00-16.30
Registreeri ennast kohe siin.

Selgusid 2022. aasta parimad kodanikuühiskonna edendajad maakondlikes arenduskeskustes.
Aasta kolleeg on Külli Vollmer. Kodanikuühiskonna aasta edendajaks sai Võrumaa Arenduskeskus ja parimaks vabaühenduste nõustajaks valiti Tatjana Zamorskaja Narvast. Põhjalikumalt loe siit.

Euroopa sotsiaalfondi rahastatud „Sotsiaalne innovatsioon +” algatuse esimene projektikonkurss on välja kuulutatud.
Konkursi raames saab taotleda toetust noorte tööpraktikale saatmiseks teise Euroopa Liidu liikmesriiki, sh kogemuste ja parimate tavade levitamine riiklikul tasandil. Konkursi infopäev juba 31. jaanuaril kell 9.30-13.00 CET. Loe lähemalt siit.

Kogukonna eestvedaja stipendiumi 2023. aastal taotleb 125 inimest.
Kokku saab stipendiumi 20 inimest ja kes need täpselt on, selgub pärast taotluste põhjalikku hindamist märtsi lõpuks. Loe siit.

Kuula sotsiaalse innovatsiooni teemalist taskuhäälingut!
See on rohkem kui 10st vestlusest koosnev ingliskeelne taskuhäälingusaadete sari, mis võimaldab saada mitmekülgseid teadmisi sotsiaalsest innovatsioonist. Üks episood keskendub sotsiaalse innovatsiooni seemne külvamisele Eestis, millest räägib Minna Harjo siseministeeriumist. Kuula siit.

Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmis (CERV) on avatud kolme meetme voorud:
1.         Võrdõiguslikkuse meetme taotlusvoor, mis koosneb neljast alateemast. Taotluste esitamise lõpuni on jäänud veel viis kuud. Euroopa Komisjon ootab mahukaid ja kuni kaheaastaseid projekte. Väikseim taotlussumma on 100 000 eurot. Eestikeelne kokkuvõte voorust ja viited Euroopa Komisjoni lehele, kuhu taotlus tuleb sisestada: siit.
2.         Kodanikuruum, vihakõne, vilepuhujate kaitse, uuringud, töötoad, inimese õigustest teavitamine – need on märksõnad, mis iseloomustavad EL põhiõiguste harta taotlusvooru. Vooru oodatakse projekte, mille minimaalne maksumus on 75 000 eurot. Taotlemine on avatud ja neid saab esitada 24. maini 2023. Eestikeelne kokkuvõte voorust ja viited Euroopa Komisjoni lehele, kuhu taotlus tuleb sisestada siit.
3.         Linnade võrgustike vooru oodatakse projekte, kus partnereid on vähemalt neli. Linnade võrgustiku projektid on kodanikele suunatud, võrdõiguslikkust edendavad, tulevikku vaatavad ja lahenduskesksed. Eelkõige on oodatud projektid, mis on kaasahaaravad noorema põlvkonna jaoks. Voor avanes 19. jaanuaril 2023. Taotlemine suletakse 20. aprillil kell 17.00 (Brüsseli aeg). Eestikeelne kokkuvõte voorust ja viited Euroopa Komisjoni lehele, kuhu taotlus tuleb sisestada siit.

8. veebruar 2023 algusega 14.00 ootame osalema Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmi (CERV) linnade võrgustike meetme infopäevale ZOOM keskkonnas. Registreerimine ja info sellel lingil.

16. veebruaril 2023 algusega 11.00 korraldab Euroopa Komisjon veebisündmuse huvilistele, kes soovivad EL põhiõiguste harta meetmest toetust taotleda. Sündmuse tutvustus ja registreerimine siin.

Peagi avanevad järgmised Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmi (CERV) meetme voorud. Euroopa Komisjon on avalikustanud veel kahe taotlusvooru info. Need on Euroopa mälumeede ja sõpruslinnade taotlusvoor. Lisainformatsiooni ja viited Euroopa Komisjoni kodulehele leiad CERV lehe tabelist, mis asub sellel lingil.

KÜSKi rahvusvahelise suuna konkursid – reisitoetuste konkurss, välisprojektide toetamine ja rahvusvaheliste katusorganisatsioonide suursündmuse konkurss – on avanemas ka 2023. aastal.
Konkursside avamise aeg selgub peatselt ning sellest teavitame esimesel võimalusel KÜSKi kodulehel www.kysk.ee

Maailmakoristuspäev taotleb ÜROs ametliku päeva staatust.
Tallinnas toimub 26.-29. jaanuarini rahvusvaheline Let´s Do It World Conference 2023, mis toob Eestisse kokku maailmakoristuse liikumise liidrid. KÜSK on konverentsi toetanud 12 000 euroga. Konverents on oluline verstapost maailmakoristuspäeva saamisel ÜRO ametlikuks tähtpäevaks. Loe lähemalt siit.

NB! Tasuta abi ja nõu vabaühendustele käeulatuses igas maakonnas
Igas maakonnas asuvates arenduskeskuses töötavad vabaühenduste konsultandid, kellelt vabaühendused saavad tasuta abi ja nõu oma organisatsiooni arendamiseks, projektitaotluste koostamiseks ning toetajate leidmiseks. Kontaktid on siin.
Küsimustele leiad vastused ka lehelt mtyabi.ee

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital
Infokirja toimetus:
Priit Põiklik
priit.poiklik@kysk.ee
Tel 5055 222
Vabaduse plats 2, III korrus, Viljandi 71020
Reg.nr. 90009654
E-post: kysk@kysk.ee
Meie kontaktid