Konkursi eesmärgiks on toetada Eesti vabaühenduste rahvusvahelise koostöö võimekust. Konkursi raames toetatakse rahvusvahelise katusorganisatsiooni Eestis toimuva suurürituse, välja arvatud spordi- ja kultuuriürituste, korraldamist Eesti liikmesühenduse poolt. Toetuse taotlemise eelduseks on rahvusvahelise katusorganisatsiooni otsus korraldada suurüritus Eestis. Projekti abikõlblikkuse perioodi esitab taotleja ja otsustatakse iga taotluse korral eraldi. Toetuse maksimaalne määr on 12 000 eurot, kuid mitte rohkem, kui 25% suursündmuse kogueelarvest.
NB! Alates 2021. aastast kehtivad täiendatud konkursi tingimused ja vormid.
Palun tutvuge tingimustega ja kasutage kohendatud vorme.
NB! Enne 2021. aastat sõlmitud toetuslepingute puhul kehtivad konkursi 2019. aastal kinnitatud tingimused ja nendele vastavad vormid, mis on leitavad siit:
Enne taotlemist soovitame võtta ühendust konkursi koordinaatoriga, et konsulteerida suursündmuse ideed, ajakava ja toetust. Konkursi vastu on suur huvi, mistõttu soovime konsulteerimisega tagada kõigile võrdsed ja parimad võimalused toetuse saamiseks.
Taotlus allkirjastatakse digikonteineris juhatuse liikme (ühise esindusõiguse korral mitme) või volitatud isiku poolt ja esitatakse vähemalt kaks kuud enne sündmuse toimumist aadressile kysk@kysk.ee.
Konkurss on avatud pidevalt, kuni kodulehel pole teatatud sama aasta eelarve lõppemisest. Toetusi anname välja taotluste laekumise järjekorras kahe toetussuuna – välisprojektide toetamise ja rahvusvaheliste katusorganisatsioonide suursündmuste konkursi – üleselt.
Toetuse saajad
2020
Peace Child International konverents “UN’s 75th Anniversary Global Conversation 2020 in Estonia” 20.-23. veebruaril 2020 Tallinnas, Tartus, Ida-Virumaal ja mujal Eestis.
„UN’s 75th Anniversary Global Conversation 2020 in Estonia“ on rahvusvaheline üritus mis korraldatakse selleks, et viia kokku kõrgel tasemel unikaalne globaalne võrgustik vabaühendustest, praktikutest, poliitikakujundajatest, aktiivsetest noortest, meediast ja rahvusvahelistest doonoritest, eesmärgiga arutleda ÜRO tegevuskava 2030 ja ülemaailmsed säästva arengu eesmärgid, lisaks sellele juhtkomitee on otsustanud panna juurde ka kolm põhiteemad:
1. Kogukondade tervendamine (lähendamine/lõimumine) ja kultuuridevaheline dialoog,
2. Digitaalne kodanikuühiskond ja tema väljakutsed (kuidas ohjeldada vihakuritegusid, cyber kiiusamine, võltsuudiseid jne)
3. Noorte tööpuduse vähendamine ja kaasav ja säästva majandusareng
Igal päeval toimuvad ka töötoad, töökoosolekud, koosviibimised kontaktide loomiseks üritusele saabunud osavõtjatele. Õhtuti pakutakse nii välismaalt tulevate külaliste kui ka Eesti osalejatele võimalusi tähistada loovas keskkonnas kokku saamist EV100 aastapäevale pühendatud etenduste ja aruteludega (kui praktiline koostöövahend).
Kokku võtab programmist osa ligikaudu 100 kodanikuühiskonna esindajat, poliitikut, kultuuri, hariduse, tööelu, noorte, digitaal valdkonna eksperti/tippjuhti ja huvitundjad üle maailma.
Robotex International Festival on Eestis asuva ja globaalselt tegutseva rahvusvahelise katusorganisatsiooni Robotex korraldatud suursündmus. Robotexi missioon on äratada lastes ja noortes huvi tehnikaerialade ja teaduse vastu ning olla number üks teerajaja insenerierialadele õppima minemisel.
Robotexi strateegilised eesmärgid:
tekitada noortes huvi tehnikaerialade, teaduse ja robootika vastu,
kasvatada Eesti robotiehitajate taset rahvusvahelises konkurentsis,
tagada interdistsiplinaarse robootika (mehaanika, infotehnoloogia, mehhatroonika, tootedisaini) arengu järjepidev kasv,
kajastada Eesti innovaatilist ning konkurentsivõimelist teaduspõhist arengutegevust välisriikides,
arendada sünergilist koostööd tehnikast huvitatud inimeste, tulevaste inseneride ning ettevõtete vahel.
Samaaegselt Robotex International Festivaliga toimub Robotexi partnerorganisatsioonide kohtumine Tallinnas. Tegemist on iga-aastase traditsioonilise üritusega, mille eesmärk on arutada omavahel järgmise tegevusaasta võistlusplaani, koostöö põhimõtteid ning jagada parimaid praktikad haridusrobootika edendamisel. Tegemist on aasta tähtsündmuse ja suurima frantsiisidevahelise kohtumisega.
Robotexi eesmärk on populariseerida kõikides meie partnerriikides tehnikateaduseid ja tõsta noorte huvi tehnoloogiahariduse vastu. Selle tulemusena tekiks jätkusuutlik hulk edukaid interdistsiplinaarseid (mehaanika, infotehnoloogia, elektroonika, tootedisain) insenere ja erialaspetsialiste, kes orienteeruksid mehhatroonika valdkonnas ja omaksid kogemusi meeskonnatöös nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil. See on üks meede, mis kindlustab Eesti konkurentsivõime teaduspõhises arendustegevuses ning tootmises laiemalt.
Lisainfo:
Sandra Paulus
koordinaator
- rahvusvahelise koostöö toetuste koordineerimine
- Šveitsi-Eesti koostööprogrammi meetme „Sotsiaalse kaasatuse toetamine“ sotsiaalse innovatsiooni komponendi tegevuste koordineerimine