Linnade/valdade võrgustike taotlusvoor (CERV-2025-CITIZENS-TOWN-NT)

Taotlusvoor lõpeb: 27.03.2025 kell 18:00

Taotlusvooru eesmärgiks on

  • edendada erinevate riikide kodanikevahelist suhtlust, eelkõige linnade (ja valdade) võrgustike kaudu, andes neile praktilise kogemuse Euroopa Liidu ühise pärandi rikkusest ja mitmekesisusest ning teadvustades, et see on ühise tuleviku aluseks.
  • arendada jätkusuutlikke linnade võrgustikke, süvendades ja tihendades nende koostööd, samal ajal määratledes nende pikaajalist visiooni Euroopa integratsiooni tuleviku osas.

Projektid peavad keskenduma:

  • kodanike kokku toomisele, et arutada ja jagada parimaid praktikaid, aidates sellega suurendada kodanike kaasatust ühiskonda ja lõppkokkuvõttes nende aktiivset osalust liidu demokraatlikus elus;
  • ELi kodanikuõiguste, inimeste vaba liikumise ning sellega seotud Euroopa ühiste väärtuste ja demokraatlike standardite teadvustamisele ja teadmiste suurendamisele, muutes need ELi kodanikele käegakatsutavamaks;
  • viiside leidmisele, kuidas veelgi tugevdada Euroopa mõõdet ja ELi otsustusprotsessi demokraatlikku legitiimsust ning edendada vaba, avatud ja tervislikku demokraatlikku valitsemist ajastul, mil valimisaktiivsus on madal, esile tõusevad populism, väärinfo ja kodanikuühiskonna ees seisvad väljakutsed, sealhulgas toetades kodanike, sealhulgas laste ja kodanikuühiskonna organisatsioonide aktiivset osalemist poliitikakujundamises kohalikul, riiklikul ja Euroopa tasandil;
  • mitmekesisuse eeliste teadvustamisele ja teadmiste suurendamisele ning parimate praktikate jagamisele tõhusate meetmete kohta, kuidas kohalikul tasandil diskrimineerimist ja rassismi tõhusalt ennetada;
  • vähemuste, näiteks vähemusrassilise või -etnilise taustaga inimeste (näiteks romade ja migrantide) rolli ja panuse teadvustamisele Euroopa ühiskonnas ja nende osalemisele Euroopa kultuuri arengus;
  • vägivalla, sealhulgas naistevastase vägivalla, koduvägivalla ja lastevastase vägivalla ennetamise meetmete ja teavitustöö edendamisele ning parimate praktikate jagamisele kohalikul tasandil, samuti koolikiusamise ennetamisele;
  • kodanike demokraatliku osaluse olulisuse teadvustamisele kultuuritegevuse kaudu, sealhulgas ammutades inspiratsiooni või viidates uuele Euroopa Bauhausi algatusele. Loe eesti keeles Bauhaus algatuse kohta siit.

Euroopa Liidu algatused ja poliitikad, millele see toetusmeede tugineb

Meetme kogueelarve on 10 miljonit eurot

Tegevused, mida toetatakse on töötoad, seminarid, konverentsid, koolitused, ekspertide kohtumised, veebiseminarid, teadlikkuse tõstmise tegevused, suure nähtavusega üritused, (soopõhiselt eristatud) andmete kogumine ja konsulteerimine, heade tavade arendamine, vahetamine ja levitamine ametiasutuste ja kodanikuühiskonna organisatsioonide vahel, suhtlusvahendite arendamine ja sotsiaalmeedia kasutamine.

Tegevuste kujundamisel tuleb arvestada soolise võrdõiguslikkuse aspektiga- See tähendab, et tegevus peab olema nii naistele kui ka meestele võrdelt ligipääsetav.

Projektide kavandamine ja rakendamine edendab soolist võrdõiguslikkust ja mittediskrimineerimise süvalaiendamist.
Näiteks võib taotlejad läbi viia ja lisada oma ettepanekusse sooanalüüsi, mis kaardistaks erineva mõju, mida projekt ja selle tegevused võivad avaldada nii naistele ja meestele kui ka tüdrukutele ja poistele kogu nende mitmekesisuses. Selleks julgustatakse taotlejaid sooanalüüsi tegemisel tutvuma EIGE veebisaidil loetletud võtmeküsimustega. Euroopa Komisjon on koostanud abimaterjali taotlejatele, mis aitab hinnata projekti vastavust eetilistele nõuetele (ingliskeelne dokument lae alla siit).

Taotlejatelt oodatakse oma suhtlus- ja levitamistegevuste kavandamist ja elluviimist sootundlikul viisil. See hõlmab eelkõige sootundliku keele kasutamist. Sama kehtib ka seire- ja hindamistegevuste kavandamise ja läbiviimise kohta. Soolise aspekti lisamine kõigisse projekti faasidesse (analüüs, tegevused, projekti tulemused) tagab suuremal määral projekti positiivse rahastamisotsuse.

Tutvu ka CERV Eesti kontaktpunkti koostatud soolise võrdõiguslikkuse arvestamise juhendmaterjaliga siin.

Meetme ajaline kava (indikatiivne)

Taotlusvooru avamine17. detsember 2024
Taotluste esitamise tähtaeg27. märts 2025, kell 17.00 Brüsseli aja järgi (CET)
18.00 Eesti aja järgi
Taotluste hindamineaprill 2025 – juuli 2025
Tulemuste avalikustamineseptember 2025
Toetuse andmise lepingute allkirjastaminedetsember 2025

Taotleja abikõlblikkus

  • Toetuse saajad on juriidilised isikud (avalik- või eraõiguslikud asutused);
  • Toetuse saaja peab asuma mõnes EL riigis või riigis, mis on CERV programmiga liitunud. Vaata infot selle kohta siit.
  • Peataotleja (konsortsiumi juht) peab esindama kohalikku omavalitsust;
  • Projekti tegevus peab toimuma vähemalt kahes erinevas EL riigis (või CERV programmiga liitunud riigis);
  • Taotlus peab hõlmama vähemalt nelja taotlejat (peataotleja “koordinaator” ja vähemalt kolm kaastaotlejat, kes ei ole sidusüksus või assotsieerunud partner) vähemalt neljast erinevast abikõlblikust riigist, millest vähemalt kaks on ELi liikmesriigid.

Toetuse rahastamine

Toetus eraldatakse LUMP-SUM 1 (kindlasummaline makse 1) meetodil, mis tähendab, et toetuse summa arvutab kalkulaator (vastavalt taotleja sündmuste arvule ja osalejate arvule).

Taotluse tegevuse kestus

Projektide kestus 12 kuni 24 kuud.

Lisainfo taotlemise kohta on kättesaadav ingliskeelsena EK taotluskeskkonnas siit.

Taotlusvooru dokument (inglise keeles) on alla laetav siit.

Taotlusvooru eestikeelne infoseminar veebikeskkonnas toimub 17. jaanuaril 2025. Registreeri end siin.

Taotlusvooru tehniline infoseminar toimub 27. veebruaril 2025. Registreeri end siin.

Hoia end värske infoga kursis ja liitu CERV programmi Eesti Facebooki lehega siin.

Marju Mäger

koordinaator

  • sotsiaalse innovatsiooni kompetentsikeskuse arendamine
  • kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste ehk CERV-programmi koordineerimine

Marju.Mager@kysk.ee

+372 5199 3282

Katre Tamm

koordinaator

  • kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste ehk CERV-programmi koordineerimine

Katre.Tamm@kysk.ee

+372 5190 9194