KÜSKi 2024. aasta aprilli infokiri

Priit Põiklik
24. apr. 2024


Foto: Freepik
KÜSKi INFOKIRI
aprill 2024

TAOTLUSVOORUD
Kodanikuühiskonna innovatsioonifondi 2024. aasta taotlusvoor
Toetuse eesmärk on kogukonnakeskse valitsemisviisi edendamine kohalikul tasandil, elanikkonnakaitse vajaduste väljaselgitamine ja kohalikke olusid ning võimalusi arvestades nende lahendamine. Tähtaeg 15.10.2024. Kogu vajalik info KÜSKi kodulehel.

Vabaühenduste arenguhüpet ettevalmistav 2024. aasta taotlusvoor
Toetusmeede on mõeldud vabaühendustele, kes soovivad oma tegevuse selgemalt läbi mõelda, võttes abiks arengueksperdi ja koostades äriplaani, turundusplaani, tegevuskava vms. Tähtaeg 03.06.2024. Info vooru kohta KÜSKi kodulehel.

Arenguhüpet ettevalmistava taotlusvooru infotund juba sel neljapäeval
Infotund toimub 25. aprillil kell 10.00 Zoomis. Ilma eelregistreerimiseta! Liitumiseks vajuta seda linki.

Kogukonna eestvedaja 2024. aasta stipendium
Stipendiumi saab taotleda läbi TMS-i. Tähtaeg 06.05.2024. Info konkursi tingimuste kohta KÜSKi kodulehel.

Mis on kogukonna eestvedaja stipendiumi taotlemisel sel aastal teisiti?
Oleme kokkuvõtlikult kirja pannud, mis on võrreldes eelmise aastaga sel aastal tingimustes erinevat. Loe KÜSKi kodulehelt.

Rahvusvahelise koostöö toetused
Kolmest rahvusvahelise suuna toetusest on selleks aastaks kaks juba suletud, kuna eelarvestatud toetusraha on vabakonna poolt taotletud ja otsas. Avatud on veel reisitoetuste konkurss. Toetust saab taotleda jooksvalt kuni raha eelarves jätkub.

CERV PROGRAMMI TAOTLUSVOORUD
Naiste- ja lastevastase vägivalla vastu võitlemine ja vägivalla ennetamine
Taotlusvooru tähtaeg 29.05.2024 kell 18.00. Lisainfo KÜSKi kodulehel.

Euroopa ajaloolise mälu taotlusvoor
Taotlemise tähtaeg 06.06.2024 kell 18.00. Loe lisaks KÜSKi kodulehelt.

Vabaühenduste teadlikkuse tõstmine EL põhiõiguste hartast
Taotluste esitamise tähtaeg 18.09.2024 kell 18.00. Kogu vajalik info KÜSKi kodulehel.

Sõpruslinnade ja -valdade taotlusvoor
Taotlusvoor sulgub 19.09.2024 kell 18.00. Teave vooru kohta KÜSKi kodulehel.

UUDISED
Kui kaua peab vabaühendus olema tegutsenud ja millal asutatud, et toetusi taotleda?
2. aprillil külastasid KÜSK koordinaatorid Kose kultuurikeskust, et rääkida kodanikuühiskonda suunatud toetustest ja vajalikest kompetentsidest. Küsimusi esitati mitmet sorti. Millised vastused olid, loe KÜSKi uudistest.

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali nõukogu on kinnitanud sihtasutuse 2023. aasta majandusaasta aruande
Mullu jagas KÜSK oma 2,828 miljoni euro suurusest eelarvest toetusteks vabakonnale ja kodanikuühiskonnas aktiivsetele eraisikutele 2,155 miljonit eurot. Loe KÜSKi uudist ja tutvu majandusaasta aruandega.

KÜSK kutsub vabaühendusi osalema uuringus, vastata saab 28. aprillini
Küsitluse eesmärk on uurida kuidas suurendada kodanikuühiskonna mõju nii, et lapsed ja noored oleksid rohkem kaastatud. Uudis selle kohta on KÜSKi kodulehel ja siin on link uuringule.

Kodanikuühiskonna Sihtkapital annab CERV programmi toel Eesti noortele oma hääle
Õpetajate Leht ja KÜSK alustasid koostöörubriiki „Noorte Hääl“, mille eesmärk on kajastada lehes koolinoorte mõtteid ja arvamusi noori puudutavatel teemadel. Loe lähemalt KÜSKi kodulehelt.

Maikuu on mitmekesisuse kuu!
Maikuu teisel kolmapäeval – 8. mail – tähistatakse mitmekesisuse päeva. Käesoleval aastal on fookuses kultuuriline mitmekesisus. Koordineerib Eesti Inimõiguste Keskus, loe uudist.

NULA UUDISED
Aega oma idee nupukate lahenduste ehk NULA inkubatsiooniprogrammi esitada on veel 7 päeva ehk kuni 30. aprillini!
Kandideerimine toimub veebilehel www.nula.ee.

NULA uue hooaja esimene inspiratsioonisündmus pakkus kõvasti mõtteainet ja julgustust võtta ette teekond, mille sihiks on ei rohkemat ega vähemat kui parem maailm
Vaata järele NULA Facebooki lehelt.

Jälgi NULA uudiseid ka NULA kodulehelt ja Instagramist.

KÜSKi INIMESED
KÜSKi nõukogu valis järgmiseks neljaks aastaks sihtasutuse juhatuse liikmeks Tiina Oraste
Tiina Oraste on sündinud 2. oktoobril 1962 Abja-Paluojal, ta on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi pedagoogika ja algõpetuse metoodika erialal, töötanud õpetajana, olnud 2006–2009 Riigikogu XI koosseisu liige, 2009-2014 Järva maavanem, viimati töötas Järva valla abivallavanemana. Loe lähemalt uudist KÜSKi kodulehelt.

Kaoke Kärdi: hästi läheb neil omavalitsustel, kes usaldavad oma kogukondi ja investeerivad neisse
Varem aastaid vabaühenduste konsultandina töötanud Kaoke kandideeris ja valiti mõni aeg tagasi KÜSKi tööle ja tema koordineerida on MTÜ-konsultandid üle Eesti ning vabaühenduste arenguhüpet ettevalmistav taotlusvoor. Loe usutlust Kaokesega KÜSKi kodulehelt.

MEIE TOETUSE SAAJAD
KÜSK pani õla alla veebipõhise eneseabiprogrammi ja kogukonnapõhise vaimse tervise sekkumismudeli kasutuselevõtuks
Projekti viidi läbi võrgustikupõhiselt kuhu olid kaasatud paljud partnerid sh MTÜ Hingerahu, Pärnu haigla vaimse tervise keskus, Tartu Ülikooli Pärnu kolledž , TRE raadio jt. Loe täpsemalt KÜSKi uudistest.

Eestikeelne projekt tõi CERV programmist üle 120 tuhande euro toetusraha
Projekt „Euroopa traumaatiline mälu – naispagulased ja suurpõgenemine 1944“ käsitleb Baltikumi suurpõgenemist aastal 1944 läbi naiste ja laste vaatenurga. Loe sellest täpemalt KÜSKi kodulehe uudisest.

KÜSK otsusega on kinnitatud kahe rahvusvahelise katusorganisatsiooni suursündmuse toetamine:
* MTÜ Aparaaditehase võrgustiku Trans Europe Halles kevadkonverents “Arts of Survival” 30. mail – 2. juunil Tartus, Aparaaditehases. Rohkem infot siit.
Sillamäe Lastekaitse Ühingu võrgustiku Green Habito konverents “Green and Just Transition Conference 2024” 27. novembril – 1. detsembril Narvas ja Tallinnas. Sündmuse info ja registreerimine siin.

KÜSKi reisitoetuste toel on Eestis oma teadmiseid-oskuseid jagamas järgmised väliseksperdid:
* Bo Mynett, tunnustatud Montessori ekspert, astub ühe peaesinejana üles Montessori inspiratsioonikonverentsil 10.-11. mail Tallinnas, PROTO avastuskeskuses. Korraldab Eesti Montessori Ühing. Rohkem infot ja piletid siit.
* Meisterkoolitaja ja tunnustatud TEDx kõneleja Jay Johnson esineb sündmusel „JCI Balti konverents 2024: Arts of Survival in Borderless Business“ 19.-22. septembril Tartus. Korraldab  MTÜ JCI Toomemäe. Rohkem infot ja piletid siit.
Jos de Blok, 10 000 töötajaga parima tööandja tiitliga pärjatud Hollandi naabruskonna-põhist tervishoiuteenust pakkuva organisatsiooni Buurtzorg asutaja ja tegevjuht, esineb mõju ja jätkusuutlikkuse festivalil Impact Day 10.-12. oktoobril Tallinnas. Korraldab MTÜ Impact Day. Rohkem infot ja piletid siit.

CERV PROGRAMMIGA SEOTUD SÜNDMUSED
07.05.24 kell 10.30 kuni 13.30 toimub Eesti Rahva Muuseumis EL ajaloolise mälu infopäev. Lisainfo ja registreerimine siin.

CERV programmi eestikeelne Facebooki leht www.facebook.com/cervestonia ootab jälgijaid. Uute voorude info jõuab kõige kiiremini just Facebooki.

Kui soovid CERV programmi või avanenud voorude kohta nõu või abi, siis sind aitavad CERV programmi koordinaatorid Katre Tamm –Katre.Tamm@kysk.ee või/ja Marju Mäger – Marju.Mager@kysk.ee

NB! Igas maakonnas annavad vabaühendustele ja kogukondadele tasuta nõu vabaühenduste konsultandid, kelle kontaktid on siin.
Küsimustele leiad vastused ka lehelt mtyabi.ee

Infokirja koostas:

Priit Põiklik
kommunikatsioonijuht
Priit.Poiklik@kysk.ee
+372 5055 222
priit@kysk.ee

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital
Vabaduse plats 2, III korrus, Viljandi 71020
Reg.nr. 90009654
E-post: kysk@kysk.ee
Meie kontaktid