Sotsiaalse innovatsiooni sündmused

Sotsiaalse innovatsiooniga seotud uudised ja sündmused.

18.01.2023 kell 14.00-18.00 toimub Arutelu koosloomelisest poliitikakujundamisest. E-riigi akadeemia korraldab 18. jaanuaril Arhitektuurikeskuses arutelu, kus käsitletakse koosloomelist poliitikakujundamist ning digilahendustest, mis võiks seda toetada. Panelistidena astuvad üles Liia Hänni (EGA e-demokraatia vanemekspert), Karl-Hendrik Pallo (Koostöö Kogu demokraatia ekspert), Karmen Vilms (Riigi koosloome keskkonna projektijuht) ning Tiina Randmaa-Liiv (TTÜ Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi direktor). Arutelule annab videoettekandega inspireeriva tõuke University College London (UCL) avaliku poliitika ja sotsiaalse innovatsiooni professor Geoff Mulgan.

Toimunud sündmused

23.-24. septembril toimuvad Värskas VI Vunki Mano loometalgud, mis otsivad vastuseid küsimusele „Kuidas valitseda nii, et kodanike osalus kohaliku elu korraldamisel suureneks?“ Lisainfo ja registreerimine osalema siin.

Septembris algav sotsiaalse ettevõtluse inkubaator otsib osalejaid. Sotsiaalsete ettevõtluse inkubaatoris on tiimil võimalus muutaorganisatsiooni investeerimisvalmis töötubade seeria kaudu, millega juures juhendatakse igat tiimi individuaalne. Programm keskendub üleminekule idee testimiselt ettevõtte laiendamisele, pikaajalise mõju ja rahastamisstrateegiate väljatöötamisele ning kasvuprotsessi juhtimisele. Lisainfo ja kandideerimine siin kuni 1. septembrini 2022.

22. augustil kell 10.00-13.00 toimub Vunki Mano! loometalgute ettevalmistav seminar. Sündmusel saab ülevaate sügisel toimuvatest loometalgutest ning toimuvad väärt ettekanded. Ettekannete järgselt tehakse päevast kokkuvõte ja antakse soovitusi, kuidas sügisesteks loometalguteks ette valmistuda. Lisainfo ja registreerimine osalema siin.

13.-17. juunil kell 10.00-13.00  toimus Suvekool “Sotsiaalsed ettevõtted: teie loovuse ja tundlikkuse kasutamine (online). Kursuse eesmärk on aidata kaasa osalejate arusaamisele sotsiaalsetest ettevõtetest, et edendada sotsiaalset kaasatust kogukonda jätkusuutlikul viisil, ühendades ettevõtlusoskused sotsiaalse vastutustundega. Kursusel osalejatelt oodatakse oma sotsiaalsete projektide väljatöötamist. Lisainfo ja registreerimine kursusele Tallinna Ülikooli veebilehelt

10.-11. juunil toimus “Hack Social Issues 2022”, mis sotsiaalne häkaton eesmärgiga kavandada lahendusi uuenduslike sotsiaalsete ettevõtete kaudu Ukrainast põgenenud ja Eestis elavatele pagulastele. Lisainfo ja registreerimine Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste instituudi veebilehelt

9. juunil kell 14.00-17.00 toimus Zoomis Vunki mano! loometalgute kokkutulek. Lisainfo: https://fb.me/e/2fQ5gcEcn või https://vunkimano.ee/, registreerimine siin.