Ajajoon projekti tegevustest
Siia lehele oleme koondanud ajalehe Šveitsi-Eesti koostööprogrammi “Sotsiaalse kaasatuse toetamine” 2024 kuni 2028 SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali peamistest tegevustest.

17. oktoobril 2024 toimus Narva Raekojas Šveitsi-Eesti koostööprogrammi avaüritus, mille keskmes oli arutelu Eesti ühiskonna sidususe ja lõimumisvaldkonna väljakutsete üle. Programm, mida rahastatakse Šveitsi riigi poolt aastatel 2024–2028 kokku 19,2 miljoni euroga, seab eesmärgiks sotsiaalse kaasatuse suurendamise ja lõimumise kvaliteedi tõstmise Eestis.
Sündmuse videosalvestust saab vaadata Kultuuriministeeriumi YouTube’i kanalil.
29. jaanuaril 2025 toimus Berni Ülikooli eestvedamisel rahvusvaheline töötuba, kus keskenduti sotsiaalsete häkatonide rollile ja nende mõjule ühiskonnas. See oli osa Šveitsi-Eesti koostööprogrammist, mille eesmärk on toetada sotsiaalse innovatsiooni arengut ja leida uudseid lahendusi keeruliste sotsiaalsete probleemide lahendamiseks.


18.veebruaril 2025 toimus Viljandis Šveitsi-Eesti koostööprogrammi “Sotsiaalse kaasatuse toetamine” sotsiaalse innovatsiooni tegevuste avasündmus, kus vaadeldi sotsiaalse innovatsiooni ja sotsiaalse ettevõtluse hetkeolukorda Eestis ning arutati, kuidas uuenduslikke lahendusi ära tunda ja rakendada. Lisaks tutvustati Šveitsi-Eesti koostööprogrammi ja selle tulevikuplaane ning jagati häid näiteid sotsiaalsest innovatsioonist ja ettevõtlusest.
27. mail 2025 toimus veebitöötuba “Sotsiaalne innovatsioon ja kodanikuühiskond Eestis ja Šveitsis”, mis oli osa Šveitsi-Eesti koostööprogrammi toetusmeetme „Sotsiaalse kaasatuse toetamine“ tegevustest. Berni rakenduskõrgkooli professor ja St. Galleni ülikooli vanemteadur prof. dr Pascal Dey jagas Šveitsi kogemusi sotsiaalse innovatsiooni ja kodanikuühiskonna arendamisel.
10. juunil jõudis eetrisse KÜSKi uus sotsiaalse innovatsiooni taskuhääling, mis avab ukse päris lugudesse ja päris muutustesse. Esimeses episoodis räägib Pirkko Valge, kuidas sünnivad ideed, mis loovad ühiskondlikku mõju. Ta rõhutab, et sotsiaalne innovatsioon ei ole alati tehnoloogia või suured ressursid – sageli piisab teistsugusest mõtteviisist ja koostööst. Saates jagatakse ka õppetunde, kuidas hoida muutused elus ja miks tugevat ökosüsteemi on selleks vaja.
