Sotsiaalse innovatsiooni kompetentsikeskuse (lüh. SIKK 2.0) arendamise projekt
Projekti fookuses on suurendada Eesti sotsiaalse innovatsiooni kompetentsikeskuse ja võrgustiku suutlikkust ning tugevdada koostööd sotsiaalse innovatsiooni (lüh. SI) ökosüsteemis tegutsejate vahel. Projekti käigus töötatakse välja kompetentsikeskuse strateegia ning viiakse läbi erinevaid uuringuid. Olulisel kohal on ka rahvusvahelise koostöö edendamine.
Projektis osaleb 22 partnerit Saksamaalt, Hollandist, Luxemburgist ja Eestist. Projekti juhtpartner on Social Impact Saksamaalt. Eestist osaleb projektis 9 organisatsiooni.
Projekti partnerid: Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik, Võrumaa Arenduskeskus, Heateo SA, Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool. Projektiga seotud teised organisatsioonid: Siseministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Sotsiaalse Innovatsiooni Laboratoorium.
KÜSKi eest veetavad tegevused:
- SI võrgustiku kompetentside ja arendusvajaduste kaardistamine, SI kompetentsikeskuse võimekuse suurendamise programmi väljatöötamine ja elluviimine.
- SI kompetentsikeskuse strateegia väljatöötamine aastateks 2025-2028.
- Sotsiaalse innovatsiooni ja sotsiaalse ettevõtluse temaatiliste uudiskirjade koostamine ja edastamine
- Projekti ühise riikliku lõpuürituse korraldamine
- Strateegilise koostöö tegemine ministeeriumide ja ESF ametiasutustega
- Rahvusvahelise konsortsiumi õppevisiidi korraldamine Eestis
- Osalemine konsortsiumi õppereisidel partnerriikides, konsortsiumi ühisel lõpusündmusel, töötubades ja töögruppides ning rahvusvaheline SI praktikakogukonna (CoP) tegevuses.
Marju Mäger
koordinaator, projektijuht
- kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste ehk CERV-programmi koordineerimine;
- projekti juhtimine sotsiaalse innovatsiooni kompetentsikeskuse arendamises